Skocz do zawartości

Przekładka silnika w e60


scorpio33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do swapa silnika w moim aucie, mam przygotowany słupek m54b30 w miejsce mojego 2.2. Pytanie techniczne do ludzi którzy to robili- drzeć motor w górę (sam czy ze skrzynią?), czy demontować przód. Obawiam sie że w górę nie puści mnie wysokość garażu, więc raczej zamiar jest do przodu. Jakieś problemy mogą wyniknąć przy demontażu pasa przedniego? Jak z dostępem do śrub od skrzyni, warto się męczyć pod autem czy drzeć całość ze skrzynią? Co jeszcze może mnie zaskoczyć? Temat juz przerabiałem ale z mniejszymi poprzecznie umieszczonymi silnikami ( nie było łatwo i przyjemnie :D ) i tu mam trochę obaw, wszelkie porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pierwsze patrz aby silnik nie był umyty-może być brudny ale żeby był suchy

wykręć świece,wsadz srubokret dociskając do tłoka, i obracając wałem jeśli nie poczujesz puknięcia pod subokrętem to luzy pod korbami są OK .

Chwyć za kolo pasowe i poruszaj przód , tył -jeśli poczujesz luz , to jest wytarta panewka oporowa

Nastepnie kamerka endoskopowa i oglądnięcie gładzi cylindrów czy nie jest gdzieś przytarta punktowo,i to wszystko co możesz posprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mechanika ze soba. Sam nic nie sprawdzisz jesli nie znasz sie na tym.



Generalnie silnik ma byc z gwarancja rozruchową. Nie wazne czy tydzien czy miesiac..... bo zaraz po odpaleniu bedzie wiadomo co to za kwiatek. Dlatego tez polecam szukac silnika którego mozna posłuchać przed kupnem a nie z palety.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O ile mechanike ogarniam, o tyle za programowanie wole sie nie brać. Miałem już różne doświadczenia z flashowaniem urządzeń elektronicznych i wiem że zdarza się że coś pójdzie nie tak i [BAD]...auto będzie stało a ja będę szukał kogoś z profesjonalnym sprzętem . A bez auta jak bez ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.