Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatora z EDC tył


Iwciu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów,


Ostatnio podczas wymiany poduszki zawieszenia (tzw. miecha) zauważyłem, że lewy tylny amortyzator jest zapocony, jakby lekko pociekł.

Póki co nie odczułem żadnych nieprawidłowości w pracy zawieszenia ale wolę się przygotować do ewentualnej wymiany.

Ja mam wersję zawieszenia z EDC więc tylny amortyzator nie ma sprężyny lecz doczepiony sterownik oraz czujnik, nr wg REAL OEM: 37126796985.

Pytanie do kolegów czy po wymianie konieczna jest jakaś aktywacja komputerowa itp. Czy wystarczy wymiana i przepięcie wtyczek ?

Następnie czy konieczna jest korekta zbieżności na stacji diagnostycznej ?


Dzięki z góry za wszelkie informacje,

Iwciu1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/520d-N47N/L-N/browse/rear_axle/strut_rear_vdc_control_module


Ja mam u siebie zwykłe amortyzatory . Wymieniałem u siebie część nr 4 , a dokładniej miałem zniszczony odbój/ogranicznik ( był pęknięty na pół i wyglądał jak stara gąbka do mycia naczyń ). Osłona przeciwkurzowa była w super stanie.


Zwróć również uwagę na cześć nr. 8 . Jest to oring. Pewnie ma za zadanie uszczelnić łączenie górnego zawieszenia amortyzatora z podwoziem. Był on lekko zniekształcony. Korodujące aluminium górnego zawieszenia amortyzatora scaliło się z oringiem . Jeśli będziesz chciał to miejsce oczyścić to delikatnie odklejaj uszczelkę. Istnieje ryzyko uszkodzenia/rozerwania.



Demontaż i montaż / wymiana tylnego lewego lub prawego amortyzatora

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/33-rear-axle-rear-wheel-drive-guide/33-52-shock-absorbers/BX7TbF7i

W instrukcji masz też informacje jakich momentów należy używać do przykręcenia śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.