Skocz do zawartości

F10 awaria klimy przy dużej prędkości


bbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem właśnie z kolegą A4 do Wrocławia jego f10 520d i nagle przy prędkości ponad 200 poszedł biały dym za autem ... wpierw myśleliśmy, że coś z silnikiem ale stało się to przy nodze zdjętej z gazu. Wszystkie parametry pracy silnika w normie. Bez żadnego szarpnięcia itd. Dojechaliśmy z butem w podłodze na miejsce.

Okazało się po jakimś czasie, że przestała chłodzić Klima. Ciekawe co takiego mogło się stać. Może ktoś kiedyś miał taki właśnie problem. Wszystko wizualnie wyglada ok. Jak na postoju włączamy klime to słychać delikatną różnice w pracy silnika ale nie chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały dym to prawdopodobnie gaz i dobrze dla Ciebie byłoby żeby wywaliło go przez zawor bezpieczenstwa. Po prostu w układzie z powodu zbyt wysokiej temperatury ( prawdopodobnie ) wzrosło zbytnio cisnienie w układzie klimatyzacji i zadzialal zawor. Klima bez czynnika nie zadziała. Jesli był dodany specjalny barwnik to w ultrafiolecie beda widoczne slady gdzie wywalilo gaz ale i tak aby to zrobic trzeba podjechac do klimiarza. Sprobuj tez czy uzyskasz próżnię w układzie. Jesli tak to nabijasz jesli nie to trzeba szukac ale to najpewniej zawor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że tak jak kolega napisał to tylko zawór.

Wymienimy go profilaktycznie i zobaczymy co jeszcze się zepsuło.

Wizualnie wszystko wyglada ok.

Takiej usterki jeszcze nigdy ani ja ani znajomi nie mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną sytuację, w innym samochodzie ale efekt podobny.

Za zewnątrz 45stC, wsiadam, odpalam, ruszam pod spore wzniesienie - nagle smród podobny do palonego sprzęgła, i dymek spod maski (nie duży ale jednak). Strach mnie obleciał bo ok. 50km do jakiejkolwiek cywilizacji a 1500km do domu, jednak samochód jedzie dalej ale w kabinie szybko gorąco... Padła klima...

Po powrocie do domu okazało się że z dymem poszedł elektromagnes sprzęgła klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.