Skocz do zawartości

Defekt obu czujników poziomowania świateł po długim postoju.


sharinho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taki problem: w obecnych czasach prawie w ogóle nie ruszam samochodów, bo nie wyjeżdżam z domu. Raz na jakiś czas do sklepu, po coś potrzebnego używam auta benzynowego, na krótkim dystansie, zaś diesel-E90 w którym jest problem stoi. No i tak po około 2-3 tygodniach padł akumulator. Podłączyłem do ładowania bez wyciągania z auta. Ładował się kilkanaście godzin. W piątek w nocy, myślę odpalę i się przejadę, żeby go po prostu ruszyć. I wyskakuje mi błąd strzałka lewo-prawo, reflektor i wykrzyknik. Brak skrętnego xenonu. Podłączyłem w sobotę pod komputer są dwa błędy: 0x9CB3 przedniego i 0x9CB4 tylnego czujnika poziomowania świateł. Oczywiście przed dłuższym postojem pod chmurką i ładowaniem akumulatora nic takiego nie miało miejsca. Wątpię aby oba czujniki zepsuły się na raz i to podczas nie uruchamiania auta. Błędów nie da się skasować, przynajmniej INPA. Macie na to jakąś radę jak w ogóle się za to zabrać? Daje screena.


1.jpg 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sugeruję sprawdzić co z dźwigienkami, jak się zastoją to później wyskakują albo się łamią.


Screen jaki nas interesuje to screen z odczytami ze wskazań tych czujników.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z przodu, skrec kola w lewo i na lewym przednim wahaczu bedziesz widzial mocowanie czujnika i czujnik. Tyl jest dosc klopotliwy, tez lewy wahacz ale od strony dyfra jest schowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem chwilę temu i niestety niczego nie widać. Ten czujnik musi chyba być pod tymi plastikowymi osłonami. Jakby ktoś z was mógł mnie pokierować gdzie tego szukać żebym nie zdejmował wszystkiego będę wdzięczny.


1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem to auto nie miało seryjnie halogenów i ktoś wrzucił na patencie xenon? Tam gdzie powinien być czujnik to nie ma nic... chyba, że wyrwało cały moduł. Skręć koła w druga stronę i zrób zdjęcia dolnego przedniego lewego wahacza tego bliżej tylu auta

Wrzuć VIN i się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od nowości, fabryczny dynamic xenon po rozkodowanym VINie. Nie było w nim nigdy żadnych matactw z lampami. Poza tym zawsze było po umieszczeniu kluczyka w stacyjce słychać jak te lampy się poziomują, przesuwają. Szczególnie po wyłączeniu zapłonu, po jeździe. Edytowane przez sharinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się. Z kilometr błędu nie pokazuje, ale światła się nie poruszają. Świecą przed siebie i ani drgną. Nie rozsuwają się nie obniżają ani nie podwyższają. A ten czujnik na 100% powinien być z lewej strony na dolnym wahaczu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po lewej, z przodu nic nie ma bynajmniej na wierzchu, może pod tymi gumami osłaniającymi, które łączą się z plastikową osłoną silnika. Została jedynie taka blaszka (zdjęcie) właśnie jak z tego czujnika, jakby go całkiem wyrwało, albo ktoś wyrwał.


1.jpg 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrzyłem chwilę temu i niestety niczego nie widać. Ten czujnik musi chyba być pod tymi plastikowymi osłonami. Jakby ktoś z was mógł mnie pokierować gdzie tego szukać żebym nie zdejmował wszystkiego będę wdzięczny.


1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

Czujnika nie masz a powinien byc. Nie ma po nim nawet sladu. Inaczej dynamic nie bedzie pracowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawa sytuacja, sprawdź jeszcze przy drugim kole. Czujnik (dźwigienka) powinien być przymocowany blaszką do dolnego wahacza, tam gdzie jest na nim taka nieregularność, widać dobrze to miejsce na dole trzeciego zdjęcia.


Z tyłu czujnik jest mniej widoczny, widać go będzie od dołu bo jest schowany za nadkolem.


Standardowo też błąd też pojawia się po uszkodzeniu modułów skrętu które są przykręcone do dołu każdej lampy.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.