Skocz do zawartości

[E6x] - N52B30 - Temperatura silnika ~80C


WWW.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Z ciekawości ostatnio sprawdziłem na zegarach temperaturę płynu chłodniczego. Okazało się ... że jest w okolicach 80 stopni (78-82, odczyt z zegarów). Podczas sprawdzania przejechałem ok 15km, więc spokojnie miał czas na nagrzanie się. Uparcie utrzymywał jednak taką temperaturę.


Wyczytałem, że może to być związane z wejściem samochodu w tryb MAPPED. Ale - w ISTA nie mam żadnych błędów DME. Wcześniej miałem błąd catalytic converter 1 oraz 2 (0029F4 i 0029F5), ale problem jest już rozwiązany i błędy nie pokazują się.


Co poradzilibyście mi sprawdzić w takim przypadku? Co może być przyczyną problemu? Będę wdzięczny za sugestie.


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

faktycznie mam automat.

Przy czym zastanawiające jest trzymanie tej temperatury ok 80C - bez znaczenia, czy samochód uruchomiony, jedzie normalnie czy przyśpiesza 'trochę mniej emerycko''. Dodatkowo ta temperatura pokrywa się z trybem MAPPED.


Jak mogę sprawdzić, w którym trybie pracuje obecnie układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ten temat: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=262389&start=315


3 post z strony 22 pokazuje strzalka gdzie go trzeba zamontować i jest to Behr th580. Ja w sumie nie sprawdzałem, poprostu zamontowałem :) bo w wymienniku sa jakies grzybki i one sie zacinaja etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przejechałem trochę z wpiętą ISTA.

Co ciekawe - temperatura płynu chłodniczego jest w przedziale 70 - 95 stopni. Za to oleju utrzymuje 90-93 stopnie ...

Czy to jest prawidłowe?


Nie udało mi się znaleźć opcji, gdzie mogę sprawdzić z jaką mocą pracuje pompa wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.