Skocz do zawartości

Problem ze sportowym filtrem K&N


brugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym tygodniu zamontowalem do mojego 530d z 2006 roku sportowy filtr K&N który miał trochę poprawić osiągi. Niestety zamiast być lepiej to auto przyspieszalo jakby nie było w tym aucie turbiny. Spadek mocy brak wyraźnej różnicy po wciśnięciu pedału gazu.

Te filtry powinny być namoczone specjalnym olejem umożliwiającym lepsze filtrowanie. Ten był praktycznie suchy a wiem jak powinien wyglądać bo kilka dni wcześniej montowalem tej samej firmy do Yamahy R1.

Zmierzając do celu na infolinii KN na Europę powiedzieli mi że to wina czujnika przepływy powietrza że trzeba go wyczyścić bo ich filter ma inne parametry niż fabryczny stąd brak mocy. Dodam że po założeniu spowrotem starego filtra auto spowrotem wróciło do życia.

Czy ktoś miał podobne problemy i co sądzicie o diagnozie Pana od KN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet z infolinii widział zdjęcia i twierdzi skoro jest czerwony to nie trzeba. Aczkolwiek moim zdaniem on był chyba źle na początku nasaczony i źle zabezpieczony co może spowodowało zlasowanie się tej bawełny. Bo sam olejek pełni dodatkowa rolę filtrujacą. Teoretycznie powinno śmigać bez nawilżenie olejem a tak nie jest. Nadal twierdzę że jest wadliwy ale firma KN się ze mną nie zgadza :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest już nasączony olejkiem, filtr bez olejowania nie nadaje się do zakładania ponieważ przepuszcza syf w strone turbo, zresztą takie sportowe filtry i tak niszczą wirniki turbiny szybciej niż filtry fabrycznie montowane :wink: . Przyrostu mocy nie będzie, moment odrobinkę większy, koni z 3-5 max.

Jeżdzę na k&n od paru lat i nie miałem problemu ze spadkiem mocy po zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz ogranicza moc powyzej 400 koni jak dobrze kojarze (w 530d przeplywka ogranicza chyba od 350 w górę). U mnie po przepływce zostal tylko czujnik temperatury by mi błędem w Inpie nie świecił :D (wymagana korekcja wsadu sterownika DDE).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacer :D Wcześniej mialem 530d i tez KN ;) Działało bez problemow ale przeplywki tez nie było. Moze ona źle mierzy w przypadku filtra ? Bo wątpie w jego niedrożność :>

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.