Skocz do zawartości

Najlepsze sprawdzone rozwiązanie na butle w wersji 7 osobowe


dave79

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, bardzo możliwe że w następnym tygodniu zostanę mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem bmw x5 e70 z silnikiem 4.8. Zdecydowanie chce założyć gaz, czy znacie sprawdzony sposób montażu butli by nie stracić 3 rzędu siedzeń.. Z góry dziękuję za odpowiedź.Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz rezygnować z tylnych siedzeń to będziesz musiał pogodzić się z małym zbiornikiem gazu co przy 4.8 będzie trochę śmieszne w eksploatacji.

Ratunkiem jest więcej pracy gazownika + trochę udziwnienia w bagażniku.

Zobacz np. tutaj:

https://lpg-forum.pl/post971459.html?hilit=bmw%20e70#p971459


Ogólnie przeglądnij realizacje na lpg-forum może coś przypadnie Ci do gustu, jakieś rozwiązanie, kompromis i wtedy powiedz gazownikowi aby tak zrobił. Zależy na jakiego gazownika trafisz - albo pogłówkuje i pokombinuje albo zrobi po linii najmniejszego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Zbiornik LPG: cylindryczny 55 litrów

Zasięg na gazie: 350 km

 

powyższe dane pochodzą od autka z filmika :D


Abart.pl Wrocław

Marka i model: BMW X5 E70 3.0i - siedmioosobowe

Rok produkcji: 2009

Pojemność i moc silnika: 2996 ccm; 200 kW - 272 KM

Instalacja gazowa: BRC Sequent Plug&Drive

Zbiornik LPG: cylindryczny 55 litrów

Zasięg na gazie: 350 km

Abart.pl Wrocław

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie ten filmik i komentarze :-)

Profeska jak cholera...


Może i 3.0 mniej wciąga gazu bo to zawsze 2 gary mniej ale te 350km (jak to tam gościu napisał teoria, teorią a w praktyce przy spokojnej jeździe...) Może nie założyłbym się, że nie da się zejść do tego wyniku ale chyba tylko gdy wyjedziesz na długą trasę - 90km/h, bez skrzyżowań, bez wyprzedzania... Może...

No a tutaj mamy klapę, nie domyka się ale jak zamkniemy dolną drzwi bagażnika to praktycznie nie rzuca się to w oczy :-)

Czemu nie wywalić tej klapy, zawsze mniejsze ryzyko, że będzie latać po bagażniku przy dynamiczniejszej jeździe, jak zamkniemy bagażnik to też nie będzie rzucać się w oczy.

No i wyeksponowane wtryski nadają trochę takiego Madmaxowego klimatu :-)


Wracając do wątku. Niestety ale w e70 nie ma zbyt miejsca na sensowną butlę bez istotniejszych przeróbek. Pytanie na czym zależy autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że wtryskiwacze nie są na podszybiu albo w bagażniku zamontowane :mrgreen: nie czepiajcie się :lol: Przecież nie codziennie otwierasz tylną klapę. Najwyżej jakaś mandarynka wpadnie pod butle, dopiero za miesiąc będzie śmierdzieć :duh:

Jak 7 osobowa wersja to sorry ale kup diesla. Albo tankowanie co 100km albo jakieś dziwne patenty w bagażniku.

Patent z akumulatorem dobry, sam taki stosowałem w e53 jak się robiło lpg. Potem jak nie daj Boże padnie aku to wyciągaj butle, tak to jest na wierzchu :wink:

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najprawdopodobniej zdemontuje fotele 3rzedu, i tak nie są mi w sumie potrzebne, pewnie czasem by się przydały ale to tylko czasem w przeciwieństwie do sensownej butelki...

Pozdrawiam ludki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :-)

Ja wcześniej miałem samochód 7-osobowy i:

- przez 6 lat użyłem tych siedzeń jeden raz i to trochę na siłę bo się zadeklarowałem, że podwiozę więcej osób, równie dobrze można było jechać dwoma samochodami;

- 7 miejsc w takim samochodzie to chyba tylko taki chwyt marketingowy bo nawet w teorii użyteczność jest słaba, chyba, że na taksówkę. Jak wsiądzie 7 osób to już bagaż się nie zmieści a w każdym razie nie siedmiu osób (za trzecim rzędem siedzeń zostaje miejsca na max dwie walizki). Więc w jakich sytuacjach będzie jeździć pełna obsada tego samochodu bez bagażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam x5 z b30 272hp w wersji 7 osobowej i spalanie gazu przy bardzo spokojnej jeździe to około 16l, natomiast przy dynamicznej około 19-20. Ja akurat butle mam na siedzeniach bo są mi one niepotrzebne a butle mam 100l :)

Instalacja w 100% schowana pod pokrywą, da się to zrobić jak się chcę (barracudy wchodzą bardzo ciasno), to tego magic big i sterownik optima.

Jak ktoś chce zobaczyć to zapraszam na temat na lpg-forum:

https://lpg-forum.pl/viewtopic.php?f=17&t=74798&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.