Skocz do zawartości

F10 535i N55 Panewki korbodowowe


henry2010

Rekomendowane odpowiedzi

No coz przykra sprawa z tym silnikiem rzeczywiscie tym bardziej ze nie dalo zadnych znakow ostrzegawczych.... ani informacja o niskim cisnieniu ani a stukow... no to by potwierdzalo jednak fakt, ze silniki N55 w pierwszych latach produkcji mialy wady fabryczne zwiazane z problemem wlasnie z panewkami

 

bardzo możliwe, ale kiedyś to było co innego, swoją pierwszą 5'tką e39 528i zrobiłem 250 tys, i wymieniłem tylko termostat, a olej wymieniany był co rok bo wszyscy tak wtedy robili :mrgreen: Tyle szczęścia że ''góra'', została nieruszona, zawory etc, bo aż nie chce myśleć co by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:mrgreen:

Odkąd auta zaczeli tworzyć ksiegowi a nie inżynierowie to niestety jakosc spadla bardzo. N55 ogolnie lepszy niz n20 ale jak sie sypnie to koszta sa :duh: Moj jakby sie sypnal 4 miesiace pozniej to bym mial nowke sztuke okazje kupic w prawie tych samych pieniądzach co wydalem na remont. A tak pozostala mi na tamta chwile regeneracja.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy istnieje jakiś motor w nowszych BMW, który nie ma wad fabrycznych, większych problemów ?

Miałem ochotę na N55 jednak po przeczytaniu kilku wypowiedzi czar prysł.. N20 też szału nie robi (napęd pompy oleju, rozrząd itp).




Czy lepiej iść w b48, b58 ?

 

Podobno silnik b48 i b58 sa solidniejsze... ale kto to wie :) nie wiele silnikow sa z przebiegami na ten moment 150 kkm+, wiec to dopiero sie okaze za rok czy dwa :) ale z informacji jakie mozna znalezc nie maja problemow z pompa oleju ani z panewkami wiec to juz jakies swiatelko w tunelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.