Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrali wszyscy co mieli odebrać w tym tygodniu?

Twojego dalej nie ma?



U mnie było tak:

Produkcja: 11.11.21

Dopłynął do Niemiec: 14.12.21

Status 182 (po doposażaniu, można transportować do Polski): 14.01.22

Status 190 (w Kleszczowie): 16.02.22

Odbiór: 03.03.22


Po drodze tyle niespodzianek było, że szkoda gadać. To co się mogło opóźnić było opóźnione. To moje zamówione czwarte x5 i tym razem się udało - poprzednie albo okazało się że salon sprzedał auto brokera (z którym już miałem podpisaną umowę i wpłaconą zaliczkę, drugie tak samo, trzecie trochę inaczej: podpisałem umowy na cenach starych, auto gotowe do odbioru. Salon jednak stwierdził (według brokera), że salon jednak takiego rabatu nie zrobi i muszę zapłacić chyba 40 000 zł więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrali wszyscy co mieli odebrać w tym tygodniu?

Ja też wczoraj odebrałem :lol: :D . Życzę wszystkim cierpliwości. Dobrze że jest to forum, bardzo pomaga przetrwać ten czas oczekiwania , wiedząc że jest więcej ludzi w Polsce którzy też tak długo czekali bądź jeszcze czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze i ja podam kilka info jakie otrzymałem od dealera.

X5 30d zamówiłem w listopadzie 2021, miało być do odbioru na czerwiec 2022. W lutym dostałem info, że brak pneumatyki dla 30d, chyba ze zamienię model na 45e...

Zdecydowałem się, że będę czekał, jednak termin ten ma się przedłużyć do sierpnia gdyż w pierwszej połowie roku nie będzie pneumatyki, comfortowych foteli ew. W sierpniu moze wylecieć Night vision.

Ponadto jak powiedział mi handlowiec w bmw obcięli wszystkie rabaty z początkiem marca tz. ze nie dają ich w ogóle....

Może się zdarzyć, że dealer nie utrzyma ceny z zamówienia ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrali wszyscy co mieli odebrać w tym tygodniu?

Twojego dalej nie ma?



U mnie było tak:

Produkcja: 11.11.21

Dopłynął do Niemiec: 14.12.21

Status 182 (po doposażaniu, można transportować do Polski): 14.01.22

Status 190 (w Kleszczowie): 16.02.22

Odbiór: 03.03.22


Po drodze tyle niespodzianek było, że szkoda gadać. To co się mogło opóźnić było opóźnione. To moje zamówione czwarte x5 i tym razem się udało - poprzednie albo okazało się że salon sprzedał auto brokera (z którym już miałem podpisaną umowę i wpłaconą zaliczkę, drugie tak samo, trzecie trochę inaczej: podpisałem umowy na cenach starych, auto gotowe do odbioru. Salon jednak stwierdził (według brokera), że salon jednak takiego rabatu nie zrobi i muszę zapłacić chyba 40 000 zł więcej :)

 

Juz kolejny wpis widze o doplatach przy odbiorze aut. Czy faktycznie przy odbiorze dealer podwyzsza cene? ja mam umowe na konkretna kwote i wydaja mi sie ze powinna obowiazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrali wszyscy co mieli odebrać w tym tygodniu?

Twojego dalej nie ma?



U mnie było tak:

Produkcja: 11.11.21

Dopłynął do Niemiec: 14.12.21

Status 182 (po doposażaniu, można transportować do Polski): 14.01.22

Status 190 (w Kleszczowie): 16.02.22

Odbiór: 03.03.22


Po drodze tyle niespodzianek było, że szkoda gadać. To co się mogło opóźnić było opóźnione. To moje zamówione czwarte x5 i tym razem się udało - poprzednie albo okazało się że salon sprzedał auto brokera (z którym już miałem podpisaną umowę i wpłaconą zaliczkę, drugie tak samo, trzecie trochę inaczej: podpisałem umowy na cenach starych, auto gotowe do odbioru. Salon jednak stwierdził (według brokera), że salon jednak takiego rabatu nie zrobi i muszę zapłacić chyba 40 000 zł więcej :)

 

Juz kolejny wpis widze o doplatach przy odbiorze aut. Czy faktycznie przy odbiorze dealer podwyzsza cene? ja mam umowe na konkretna kwote i wydaja mi sie ze powinna obowiazywac.[/quote

W mojej sytuacji nie wiem czy kręcił broker czy salon. Ja umowę miałem z brokerem już na cenę z rabatem dużym. To był moment w którym ceny się mocno zmieniały (rabaty). Temu samemu brokerowi dwa auta salon sprzedał i broker twierdził ze to było jego zamówienie i będzie się z nimi sądził, ale ile w tym prawdy - nie mam pojęcia. Oba auta akurat dotarły do salonu i miałem na nie już umowy.


Chyba że trafiłem na oszusta, chociaż bez problemu oddał pieniądze jak w końcu nic nie wyszło z kupna auta u niego po trzech próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sytuacji nie wiem czy kręcił broker czy salon. Ja umowę miałem z brokerem już na cenę z rabatem dużym. To był moment w którym ceny się mocno zmieniały (rabaty). Temu samemu brokerowi dwa auta salon sprzedał i broker twierdził ze to było jego zamówienie i będzie się z nimi sądził, ale ile w tym prawdy - nie mam pojęcia. Oba auta akurat dotarły do salonu i miałem na nie już umowy.


Chyba że trafiłem na oszusta, chociaż bez problemu oddał pieniądze jak w końcu nic nie wyszło z kupna auta u niego po trzech próbach.

 

Brokerzy są obecnie odcięci od zamówień, więc to ich być albo nie być. Jaki to broker? Jakiś duży? Ja jedno auto też mam przez brokera, już płynie, po zamówieniu dostałem bezpośredni kontakt do handlowca z BMW i z nim się kontaktuję. Nie miałem sygnałów, że coś miałoby być nie tak. To, że oddał Ci zaliczkę to łachy nie robi. A sprzedać faktycznie może za kilkadziesiąt tys wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbiór w czwartek. Dzisiaj ma zjechać do dealera na plac.


Terminarz:


zamówienie 06.2021

produkcja 10.01.2022

w Bremerhaven 21.02.2022

W Kleszczowie 14.03.2022

odbiór od dealera 17.03.2022

 

Wszystko perfekcyjnie dograne widzę. Rozumiem, że przyszedł kompletny i nic nie był doposażany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbiór w czwartek. Dzisiaj ma zjechać do dealera na plac.


Terminarz:


zamówienie 06.2021

produkcja 10.01.2022

w Bremerhaven 21.02.2022

W Kleszczowie 14.03.2022

odbiór od dealera 17.03.2022

 

Wszystko perfekcyjnie dograne widzę. Rozumiem, że przyszedł kompletny i nic nie był doposażany?

 

Mój już też przyjechał. Odbiór w salonie poniedziałek lub wtorek :)

zamówienie 09.2021

produkcja 04.02.2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten temat. Gdzie szukać? Co myślicie o zabezpieczeniu GanTrack? do końca marca mam odbiór auta i pytają czy chce skorzystać z takiego rozwiązania na lepkie ręce.

 

Gantrack fajna sprawa ale wolę system, który zabezpieczy przed samą kradzieżą, po co komu później zdekompletowany samochód..;) Ja w przyszłym tygodniu daje swoje na montaż elektronicznej blokady zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten temat. Gdzie szukać? Co myślicie o zabezpieczeniu GanTrack? do końca marca mam odbiór auta i pytają czy chce skorzystać z takiego rozwiązania na lepkie ręce.

 

Gantrack fajna sprawa ale wolę system, który zabezpieczy przed samą kradzieżą, po co komu później zdekompletowany samochód..;) Ja w przyszłym tygodniu daje swoje na montaż elektronicznej blokady zapłonu.

 

jak to się ma do gwarancji na samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten temat. Gdzie szukać? Co myślicie o zabezpieczeniu GanTrack? do końca marca mam odbiór auta i pytają czy chce skorzystać z takiego rozwiązania na lepkie ręce.

 

Gantrack fajna sprawa ale wolę system, który zabezpieczy przed samą kradzieżą, po co komu później zdekompletowany samochód..;) Ja w przyszłym tygodniu daje swoje na montaż elektronicznej blokady zapłonu.

 

jak to się ma do gwarancji na samochód?

 

Do montażu nie tną żadnych kabli a urządzenie dodatkowo ma tryb serwisowy więc nie ma problemu z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.