Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówione w kwietniu - 10 miesięcy później nie wiadomo zupełnie nic nt. produkcji.

 

Może to kiepskie pocieszenie, ale ja zamawiałem w marcu i taka sama sytuacja.

Długo byłem cierpliwy, ale powoli mam tego dość, bo zaliczkę wpłaciłem prawie rok temu, a do tej pory zero informacji.

Rozumiem, że są problemy na świecie z dostępnością części, ale przecież można zrobić szacunek i określić przybliżoną datę produkcji.


Calkowity brak informacji od roku to zwykła zlewka klienta, który musi czekać, bo jakie ma inne wyjście?......


Zacząłem ostro naciskać sprzedawcę, ale tłumaczy się, że oni nic nie wiedzą i są w takiej samej sytuacji, tylko że to nie oni czekają od roku i to nie oni wpłacili zaliczkę....



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat się nie pomyliłem bo mi chcieli podnieść mimo podpisanej umowy,całe szczęście udało się tego uniknąć i otrzymam auto w cenie z marca. Jednak ogólnie ta sytuacja z opóźnieniami na etapie produkcji,jak i później ze względu na doposażanie powinna być jakoś karana. Mam umowę,mam termin odbioru,mam napisane ile dealer zobowiązany jest dać rabatu za każdy dzień zwłoki w wydaniu auta- i co z tego??? Nic,trzeba się cieszyć,że w ogóle dostarczą mi auto :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie którego punktu umowy chcieli podnieść cenę? Czy po prostu na podstawie własnego widzimisię?


Spojrzałem na swoją i widzę, że "Termin Wiążacy" zdefiniowany w jednym punkcie jest określony jako "niewiążący" w kolejnym :lol: :lol:. Ot, prawo i prawnicy w polskim wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka miała być ze względu na wzrost kosztów produkcji i ogólny wzrost cen aut -nie chcę roztrząsać tematu bo pisałem o tym w tamtym roku,skończyło się dla mnie na plus( ale tylko dlatego,że jakimś cudem dealer źle skonstruował umowę ,na swoją niekorzyść) Najadłem się wtedy strachu i miałem mega wk@rwa ale już po strachu.

W przypadku, gdy z przyczyn, za które Sprzedawca ponosi odpowiedzialność, wydanie Kupującemu pojazdu

nastąpi z uchybieniem Terminu Wiążącego, Sprzedawca udzieli Kupującemu rabatu odpowiadającego 0,03

% Ceny Pojazdu za każdy dzień opóźnienia, jednak nie więcej, niż 4 %. Do rabatu, o którym mowa

powyżej, art. 484 § 1 zdanie drugie Kodeksu cywilnego stosuje się odpowiednio. -tu sprzedawcę uchroni zapewne zapis- z przyczyn za które...-czyli covid, braki części itp. Tylko co mnie to powinno obchodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doll00 czy w międzyczasie podnieśli cenę auta czy została cena z marca??

 

na razie o cenie nikt nawet nie rozmawia, jedyny kontakt od 11 miesięcy to ciągła informacja, że ..... brak nowych informacji na temat daty produkcji.

słyszę tylko, że są braki w dostępności części, ale to można było mówić na początku, a nie po takim czasie.

przecież taka fabryka musi robić plany produkcyjne na miesiące do przodu i tak samo musi wiedzieć ile i jakie części, które wcześniej zamówiła otrzyma.

nawet jeśli otrzymuje ich zdecydowanie mniej to i tak wie ile ich będzie więc plan może zrobić.


wydaje mi się, że oni po prostu olewają samochody, do których nie mają jednocześnie dostępnych wszystkich kluczowych w produkcji części.


czyli być może w danym momencie nie mają pneumatyki, to nie produkują samochodów, które moją pneumatykę.

ale jeśli za jakiś czas otrzymają pneumatykę, to może się okazać że np. w tym momencie nie mają haków, więc znowu samochody z pneumatyką i hakiem odpadają.

czyli krótko mówiąc nie produkują samochodów "na raty", co faktycznie może być niemożliwe (za wyjątkiem drobiazgów, które można bez problemu później dołożyć np. w serwisie).


ale to i tak nie zmienia faktu, że plany z wyprzedzeniem na pewno mogą zrobić i mogą określić datę produkcji.


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą klauzulę zapisaną, ale też inną, która literalnie mówi, że termin wiążący nie jest wiążący :D

 

Może dzięki temu sprzedawcy więcej zarabiają im dłużej auto po terminie? BMW daje im rabat z każdym dniem zwłoki a klientom już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć czy pierwsza rata leasingu rusza dopiero miesiąc po odbiorze auta, zrobiłem wysoką opłatę wstępną która jest kosztem ale auta jeszcze długo pewnie nie będzie ze względu na problemy ogólnoświatowe i teraz jak jest z tą ratą jest to mój pierwszy leasing a firme mam od roku dlatego pytam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dopiero przyjechał do Bremerhaven 24 stycznia i też czeka na nawigację bo doradca handlowy mi powiedział ale powiem wam szczerze jak to ma trwać do maja/czerwca to może od razu już być w transporcie i taki mogę odebrać mogą se darować tą nawigację jak w każdym telefonie jest dziś nawigacja to po jakiego grzyba mi ona w aucie za ponad 500k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pneumatyka nie wyprodukuje się w pierwszym półroczu. Dlatego właśnie zamieniłem ją na rzecz M Professional

 

a skąd masz takie informacje?


mi mój dealer przekazał, że pneumatyka od początku 2022r stopniowo wraca i samochody przez niego zamówione, które miały pneumatykę i czekały od miesięcy, zaczęły teraz w styczniu "wskakiwać" do produkcji i większość z nich ma już pewne daty produkcji.


niestety mój jest jednym z niewielu, który wciąż nie ma daty produkcji i nie wie dlaczego .......



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej to mają ci którzy dopiero co zamówili albo mają taki zamiar zamówić w niedalekiej przyszłości, bo mój już jest wyprodukowany tylko czeka na doposażenie, a jak ktoś zamówi teraz i ma odbiór na koniec roku a za rogiem już zerka poliftowy LCI X5 i X6 no to nie za ciekawie mają odbiorą auto z salonu i za chwilę będzie to już przestarzały model modele LCI mają dostać ogromne zakrzywione ekrany których brak w obecnych x5 i x6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej to mają ci którzy dopiero co zamówili albo mają taki zamiar zamówić w niedalekiej przyszłości, bo mój już jest wyprodukowany tylko czeka na doposażenie, a jak ktoś zamówi teraz i ma odbiór na koniec roku a za rogiem już zerka poliftowy LCI X5 i X6 no to nie za ciekawie mają odbiorą auto z salonu i za chwilę będzie to już przestarzały model modele LCI mają dostać ogromne zakrzywione ekrany których brak w obecnych x5 i x6.

 

Pytanie czy te ekrany i iDrive8 będą takie super. Są i tacy, którzy wolą obecne rozwiązanie.

Na ten LCI nie ma się co napalać bo na razie to widzimy, że model jest kastrowany z różnych dodatków z roku na rok. Więc, załapanie się na obecny model może mieć swoje plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.