Skocz do zawartości

Dodawanie asytentów i opcji


Kazuki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeden jest od ostrzeżenia przed kolizją z pieszymi, drugi od kolizją z poprzedzającym samochodem. Więc technicznie oba są od ostrzeżenia przed kolizją. Mam nadzieje, że jesteś świadomy, że żaden z nich nie zahamuje automatycznie. Do hamowania automatycznego potrzeba ACC.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest od ostrzeżenia przed kolizją z pieszymi, drugi od kolizją z poprzedzającym samochodem. Więc technicznie oba są od ostrzeżenia przed kolizją. Mam nadzieje, że jesteś świadomy, że żaden z nich nie zahamuje automatycznie. Do hamowania automatycznego potrzeba ACC.

 

Oczywiście że mam świadomość, chcę żeby mnie ostrzegało, a nie hamowało za mnie... tylko tyle... mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zawiedziony ostrzeganiem z samej kamerki. Przez może pół roku chyba raz mnie ostrzegło. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia, podzielcie się:)
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadka była, że będę musiał dokupić dwa kody, a okazało się, że tylko jeden!!! Zależy mi jeszcze tylko na ostrzeżeniu przed kolizją... Jeśli ktoś ma dojście do tego kodu to niech pisze na priv. Dzięki

 

Dwa bo masz ostrzeganie przed pojazdem a drugi do pieszych. I czego krzyczysz skoro nie wiesz nic w tym temacie. Nikt nie pisał że asystent pasa potrzebuje kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadka była, że będę musiał dokupić dwa kody, a okazało się, że tylko jeden!!! Zależy mi jeszcze tylko na ostrzeżeniu przed kolizją... Jeśli ktoś ma dojście do tego kodu to niech pisze na priv. Dzięki

 

Dwa bo masz ostrzeganie przed pojazdem a drugi do pieszych. I czego krzyczysz skoro nie wiesz nic w tym temacie. Nikt nie pisał że asystent pasa potrzebuje kodu.

 

A ja nic nie pisałem, że chce o ostrzeganiu przed pieszymi. Chcę tylko o ostrzeganiu przed kolizją z innym samochodem także czego krzyczysz kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadka była, że będę musiał dokupić dwa kody, a okazało się, że tylko jeden!!! Zależy mi jeszcze tylko na ostrzeżeniu przed kolizją... Jeśli ktoś ma dojście do tego kodu to niech pisze na priv. Dzięki

 

Dwa bo masz ostrzeganie przed pojazdem a drugi do pieszych. I czego krzyczysz skoro nie wiesz nic w tym temacie. Nikt nie pisał że asystent pasa potrzebuje kodu.

 

A ja nic nie pisałem, że chce o ostrzeganiu przed pieszymi. Chcę tylko o ostrzeganiu przed kolizją z innym samochodem także czego krzyczysz kolego...

 

Ja Ci tłumaczę, Ty używasz wykrzykników więc się tu drzesz. A dwa nigdy nie spotkałem się żeby ktoś wgrał tylko ostrzeganie przed kolizja ale nie pieszymi. To jest jeden asystent. I suma summarum moim zdaniem będziesz potrzebował dwóch kodów. I trzy wiem że takim ludziom jak Ty nie warto podpowiadać bo nawet głupiego dzięki nie potrafisz napisać tylko się tu stroszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak Ci się nudzi to idź się pokłócić z swoimi w domu, a kolegów z forum zostaw w spokoju... zawsze się musi jeden taki znaleźć co ma problem... ech...

 

Nie jak mi się nudzi, tylko wkur...wia mnie brak kultury osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak Ci się nudzi to idź się pokłócić z swoimi w domu, a kolegów z forum zostaw w spokoju... zawsze się musi jeden taki znaleźć co ma problem... ech...

 

Nie jak mi się nudzi, tylko wkur...wia mnie brak kultury osobistej.

 

To powinieneś się wkur.... sam na siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne asystent trzymania pasa wszedł bez problemu beż kodu. Natomiast ostrzeżenie przed kolizją jest potrzebny kod.

 

No o tym piszemy od początku.

 

Hej koledzy,


Podpinam się do tematu odnośnie doposażenia w asystenta ostrzegania przed kolizją - gdzie/kto mógłby mi wgrać kody FSC ???

Elektryk u którego byłem mówił że akurat kody do tego wyposażenia są nie do zdobycia a ASO nie sprzedaje jak nie było fabrycznie w aucie.

Moje wyposażenia to: asystent świateł, linii, martwego pola, czyta znaki (asystenta linii dołożyłem poprzez wymianę panelu i dokodowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk u którego byłem mówił że akurat kody do tego wyposażenia są nie do zdobycia a ASO nie sprzedaje jak nie było fabrycznie w aucie.

Zacytuje kogoś z innego tematu "zmień elektryka";)

Jak pisałem wcześniej w tym wątku, jak się pokombinuje to można nawet wgrać kody FSC z innego auta, ale po wizycie w ASO zostaną usunięte. U mnie tak się stało przy akcji serwisowej odnośnie EGR.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A powiedzcie czy da się aktywować ostrzeganie o pojeździe w martwej strefie na lusterku? I ogólnie coś systemów asystujących dołożyć? Co jest konieczne w wyposażeniu?

Szklana kula mówi, że w Twoim samochodzie nie da się aktywować, ale da się dołożyć. Zresztą jak we wszystkich F30.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 5.01.2023 o 21:49, tucz napisał(a):

Chodzi o g31. Zatem jakie informacje są potrzebne i z jakimi kosztami można się liczyć?

To zalezy ktory rocznik i czy ma MGU z KAFAS4  - zobacz ze piszesz w subforum BMW F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.