Skocz do zawartości

zmiana z felg 15" na 17"-spalanie


easy driver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar zmienić felgi z stalowych 15" z oponami 205\ 65\15 na jakies alufelgi 17" o szerokosci ok 225,jaki profil jeszcze nie wiem(może ktos cos poleci?)Moje pytanie jest następujące:jakie różnice w spalaniu,jakie różnice w przyspieszeniu? Obecnie pali mi z pełnym obciążeniem na trasie ok 8,2 litra na miejscu mieszcze się w 9,5 -10 l(nie jeżdże po mieście)

Proszę o odpowiedzi osoby które dokonały takiej zmiany,teoria mnie nie interesuje. :D

Mój samochód to e34 525i 192 KM

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obu rozmiarow. W kołach zimowych mam 205/65/15, na lato 225/50/16. Nie zauważylem różnic w spalaniu, jeżdze mniej wiecej 30% trasa, 70% miasto - często korki. Zasadnicza różnica jest, ale jesli chodzi o prowadzenie w koleinach (czesto pojawialo sie na forum). Na szerszych kapciach auto znacznie bardziej pływa, ale za to lepiej prowadzi się na równej drodze (mało ich niestety w Polsce). Poza tym z profilem 50 jest też zdecydowanie twardsze, co w perspektywie może budzić obawy o trwałość zawieszenia. Póki co po jednym sezonie nie pojawiły się jeszcze żadne luzy. Dobrze mieć ładne kółka, samochód zupełnie inaczej wygląda i moim zdaniem nie masz co się zastanawiać :cool2:

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W zimie jeżdżę na 195/65/15, na lato 235/45/17. Nie zauważłem różnic w zuzyciu paliwa ani osiągach, z tym że trzeba wziąć pod uwagę, że na 15-tkach jeżdżę w zimie. Być może w lecie, w porównywalnych warunkach, na węższych kołach spaliłby trochę mniej.

Zasdnicza różnica polega na prowadzeniu auta (większa średnica felgi - niższy profil):

- stabilniejszy w szybkich zakrętach

- gorszy komfort jazdy

- "wożenie " na koleinach

Jestem w tej chwili przed zakupem opon. Racjonalny wybór to felgi 16-tki i opony 225/55/16. No ale wtedy musiałbym sprzedać swoje ukochane BBS-y :mrgreen:

W rezultacie wybieram posrednie rozwiazanie:rozmiar, który chcę załozyć, to 225/50/17. Nie jest to oryginalny rozmiar, ale średnica koł nie odbiega o wiecej niż 2-4% od oryginału, a w.w. problemy nie powinny byc tak bardzo odczuwalne.

Podsumowując. Najlepszym kompromisem, z praktycznego punktu widzenia, miedzy prowadzeniem a komfortem są koła 225/55/16 moim zdaniem. Z drugiej strony, gdyby wszyscy podejmowali decyzje "z praktycznego" punktu widzenia, Włosi nie budowaliby Ferrari, Ducati, MV Augusty, a BMW wersji M.... Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

mam na zime 195/65/15 jest bardzo komfortowo ale w ciasnych zakrętach musze zdjąć noge z gazu, na lato jeżdze na 225/50/16 i bardzo odradzam jak dla mnie totalny brak komfortu czuć wszystko nawet mały kamyczek na jezdni, w koleinach istna walka z kierownicą aby utrzymać auto na właściwym pasie bo bardzo rzuca za to w zakrętach faktycznie miodzio jak przylkejony. natomiast mój ojciec ma 225/55/16 ciut większy profil i jest bajka nie lata po kolejnach nie czuć łączeń asfaltu na jezdni, jest niezle. co do spalania to faktycznie ja nie zaobserwowałem jakiegoś wzrostu natomiast czuć rużnice w przyspieszeniu.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemasz kolego!!!

ja posiadam zimowe 205/65/15

a w sezonie letnim smigam na 225/55/17 z tyłu i 215/5517

i powiem ci ze zbytniej róznicy w spalaniu nie zauwazylem jedynie podczas przyspieszania jest ciut wolniejsza...a tak nie ma zbytnich problemów w koleinach(nie wiem dlaczego kolegów powyzej tak rzuca :o )

w moim przypadku na tych 17-stack tak tragiczinie sie nie jezdzi:d

acha i kupuj fele z rantem do e34! ja mam 8cm rantu mowie ci bajecznie wyglada :mrgreen:

pzdro!

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif


Babcia z duszą nastolatki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack325 wcale nie wygladaja jak balony :naughty: .wizualnie prezentuja sie bardzo ladnie...a nie bede zakladał profilu 45 lub 50 bo nie chce sie bawic w wymiane zawieszki :twisted2: ...jak chcesz sobie zobaczyc jak te balony wygladaj to w galerii są moje linki do zdjec

pozdro!! :mrgreen:

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif


Babcia z duszą nastolatki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki robisz wszystko odwrotnie jak przewidzial producent ! Jak chcesz miec opone 225/55 to zakladasz na 16-tke a nie na felge 17-to calowa taki kapec ! Zamiennikiem do Ciebie (e34) na 17-tce przy szerokosci 225 jest profil MAX 50 ! Swoja droga to ladnie Ci musi licznik przeklamywac.....

 

PZDR :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 15stkach mam zimówki. Jak przychodzi

wiosna i zmieniam koła na letnie t.j. 225x45x17 i 255x40x17

to czuć dużą różnicę w komforcie (bardziej czuć dziury).

Z koleinami też jest gorzej. Ale jak zmienię na te letnie to

się bardzo cieszę, bo auto wygląda ekstra i na drogach się szybciej

jeździ latem, a na takich kapciach w e34 jest akurat.

Spalanie na pewno jest ciut większe, ale nie jeździłem

latem na 15stach więc dokładnie nie powiem ile. Pogorszenie

przyspieszenia nieodczuwalne.

sie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.