Skocz do zawartości

BMW 3.0 SD auto nie odpala brak reakcji na kluczyk! Pomocy!!


Pakman4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy więc prosze o zrozumienie i pomoc.

Posiadam BMW X3 3.0 SD Diesel bi turbo z 2006r. przebieg 190 tyś auto świeżo sprowadzone ze szwajcari, mój problem jest następujący:

Auto odpalało normalnie nigdy nie było problemu przez dwa tygodnie odkąd je posiadałem. Wczoraj rano postanowiłem pojechać na przegląd techniczny odpaliła normalnie parę kilometrów jechałem do stacji normalnie bez niczego po dojechaniu do stacji zatrzymałem się przed kanałem zgasiłem auto poszedłem do diagnosty i za jakieś 15 min wracam siadam chcę odpalić a tu lipa zero reakcji po przekręceniu kluczyka tzn. kluczyk wkładam do stacyjki przekręcam wszystkie kontrolki się zapalają ale jak chcę przekręcić dalej aby odpalić to zero reakcji nic nie reaguje żadnych znaków nic nie odpali cofam kluczyk próbuje ponownie i nic żadnej reakcji kontrolki świecą wszystkie i przy próbie odpalenia nawet żadna nie zgaśnie ani żadna nie mrugnie wszystkie cały czas świecą , żadnych odgłosów kompletnie nic żadnej reakcji! Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odłączyć na chwile akumulator? Może problemem jest klema IBS? Tak czy inaczej najlepiej podłączyć się porządnym komputerem i sprawdzić błędy.
"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akumulator odłączyłem na noc i podłączyłem do ładowania rano podpoiłem klemy i dalej to samo kontrolki świecą ale żadnej reakcji na próbę odpalenia, postanowiłem ściągnąć osłonę plastikowa i dłuższym prętem popukałem w rozrusznik i nie pomogło z odpaleniem, ale teraz jak próbuje odpalić to słychać cyk cyk i tyle. Czy to może być padnięty rozrusznik czy ta kostka w stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś wcześniej napisać z tą stacyjką, ja właśnie wyciągnąłem rozrusznik :cry2: a procedura wyciągnięcia rozrusznika w x3 3.0 SD wygląda tak:

Rozrusznik znajduje się pod kolektorem ssącym na dole koło ściany grodziowej po stronie kierowcy, najszybciej i najprościej to zrobić tak jak ja napiszę:

1. Odpinamy akumulator klemę minus, Ściągamy plastikową osłonę silnika

2.odpinamy waż od egr zawleczkę podważamy do gótry i zsuwamy go potem odkręcamy opaskę metalową chłodnicy egr co przylega do egr metalowa rurka opaską ściśnięta

3.odpinamy wężyk gumowy od egr podciśnienie, wtyczkę z kablami na zatrzaski co jest podpięta pod egr

4.Odkręcam bagnet

5.Odkręcamy uchwyt metalowy z tyłu kolektora ssącego od ściany grodziowej śrubka m6

6.odpinamy wtyczkę na kolektorze

7.odkręcamy kolektor od góry śrubki m6 12szt i na dole m7 7szt pamiętajmy o jednej śrubie od ściany grodziowej ta na klucz 11 jest schowana ma być 7 szt. śrub na klucz 11.

8.Zdejmujemy kolektor i podczas podnoszenia go odpinamy wężyki i czujniki jakieś od spodu i go kładziemy gdzieś dalej żeby nie zawadzał

9.rozgarniamy kable i węże na dole na boki i wiążemy je drutem aby było więcej miejsca i wtedy mamy dobry dostęp do rozrusznika

10. Odkręcamy przewód gruby czerwony są dwa połączone nakrętka m10 i jeden Cieńszy nakrętka m6

11. odkręcamy dwie śrubki rozrusznika jest to torx 13 albo 14 najlepiej płaski oczkowy klucz torx mieć fajnie nachodzi ja miałem torx płaski oczkowy 14 zakładamy na śrubkę i do niego dokładamy długi płaski klucz zakładamy aby ten torx wszedł w klucz płaski i uderzamy z góry w ten płaski i ten płaski popycha ten torx i śruba puszcza i powoli się odkręca jak już rusznie to odkładamy ten płaski długi i odkręcamy samym płaskim torxem, jak juz odkręcimy te dwie śruby to rozrusznik wychodzi ja go dołem wyciągnąłem bo mam kanał ale można od góry też go wyciągnąć między kablami wężykami ciasno ale da radę.

Mnie to zajęło na spokojnie 2 godziny, ale ja już kiedyś kolektor zdejmowałem to wiedziałem co i jak gdzie śruby są.

Oby to był rozrusznik bo jak się okaże kostka koło stacyjki to się załamię :mad2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazał się walnięty rozrusznik , dałem do naprawy wymiana szczotek itp.kompleksowa naprawa 100zł i założyłem a teraz pali na dotyk.

I dam jedną radę jak odkręcić rozrusznik, nie ma co dorabiać jakiś kluczy spawać itp. jak to piszą inni żeby odkręcić rozrusznik wszystko da się zrobić od góry , należy zdjąć kolektor opisywałem wyżej a żeby odkręcić te dwie śruby od rozrusznika wystarczy mieć klucz nr 10 oczkowy płaską łamaną grzechotkę, ja taka płaską łamaną oczkową grzechotkę kupiłem w Lidlu zestawik za 19,99zł i tą płasko łamany grzechotkowy klucz idealnie zakładamy na śrubę torx delikatnie załamujemy klucz i odkręcamy. A potem wszystko w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe ale bardziej pracochłonne i trudniejsze i trzeba mieć malutkie ręce chude i długie wtedy ok. ale lepiej jest od góry prościej i wszystko na wierzchu się robi i przy okazji można wyczyścić inne rzeczy i uszczelnić nieszczelności wszystkie. A w moim przypadku byłoby niemożliwe wyciąganie od dołu ponieważ mam łapę w przedramieniu 48cm biceps 52cm a dłoń jak u koszykarza :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.