Skocz do zawartości

E60 545i Active Steering maglownica


sheit97

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dobrzy panowie, pewnie panie też tu jakieś się krzątają, przekopałem forum i neta w poszukiwaniu wskazówek do wymiany magla z as w e60, jak wiadomo same kręcenie kluczami nie jest problemem, jestem gościem, który jak sam czegoś nie zrobi, to mnie jasny piorun strzela, bo jak tylko pomyślę, że ktoś grzebał mi przy aucie, to mam wrażenie, że coś źle zrobił, mianowicie, na co uważać, czego potrzebuję do wymiany i czy orientuje się ktoś teraz w cenach magli z as (używanych), słyszałem coś o dokręcaniu drążków, jakaś blokada jest potrzebna czy coś? jak to jest z kalibracją, czy inpą ten temat załatwie? pozdrawiam panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz możliwości wymiany magla w sensie garaż, kanał.

Teoretycznie jesteś w stanie sam wymienić magiel, sęk w tym, że bedziesz musiał odkręcić sanki z drążkami i je opuścić.

Metodą haupniczą możesz oglądnąć kanał Wazzup, on tam majstrował przy maglownicy w E60 (traktuj jego kanał z przymrużeniem oka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem kwestię naprawy active steering I niestety sprawa nie jest prosta.

Używki od razu odradzam po prostu jest praktycznie niemożliwe kupić sprawną bez wad, jedyna opcja to szukanie auta na części lub odbiór osobisty przekładni po to żeby samemu ocenić jej stan, kiedy ja kupowałem do swojego auta niestety trafiłem na sztukę po wypadku, był ułamany róg tam gdzie wchodzi czujnik kąta skrętu i nie dało rady jej skalibrować, wywalała błędy i krzywiła się kiera. Regeneracji nikt nie robi, słyszałem o jakiejś firmie z Mielca ale nie korzystałem więc nie wiem

W końcu afs został zastąpiony zwykłą maglownicą, dynamic drive został, co do oprogramowania samemu można to zrobić jednak trzeba nie obawiać się kodowania, ja dopiero wybieram się do magika który sprawi że będzie działać kontrola trakcji bo teraz nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przekładni z AS -> kiedyś przy okazji rozmawiałem z firmą regenerującą przekładnie na ten temat. Listew do nich nie ma. Robią na używanych, jeżeli Twoja się nie nadaje (listwa), bo nie zawsze musi być w stanie do wymiany, to zakładają sprawną z używki, co nie zawsze jest dostępne od ręki, z tego co pamiętam. Dają na swoją robotę gwarancję. Naprawiam u nich przekładnie od ciężarówek (czasem coś mniejszego) od b. wielu lat, Zero problemów i dobra jakość - przykładowo naprawa oryginalnej przy przebiegu ok. 500 tys. drugi raz po ich robocie po około 950 tys. samo mówi za siebie. Można zadzwonić popytać, Hydrosystem, Głuchowo. (nie to żebym reklamę robił :D ale uważam, że warto podawać namiary na firmy, z którymi się latami współparcuje i ma dobre doświadczenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.