Skocz do zawartości

Ile litrow oleju 730d ?


at202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi wiec postanowilem zadac pytanie. Kupilem E38 730d i chcialbym zrobic wymiane oleju i filtrow...

Ile litrow oleju wchodzi do silnika???. Poprzedni wlasciciel jezdzil na oleju Castrol SLX (0W-30), czy musze zalac tym samym czy moge zalac np. 5W-30 innej firmy. Auto ma 190.000km przebiegu.Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...śmiało !!!!

 

w/g klasyfikacji - oznaczenie " BMW LL-01 " posiada certyfikat bmw

 

ACEA eropejska klasyfikacja oleju - oznaczenie ACEA A3,B3,B4 oznacza spełnienie njwyższych wymagań dla diesla / A3B3 - najwyższe wymagania dla iskrowych /

 

API - " hamerykańska " klasyfikacja oleju - API- SL,SJ,/CE,CF -S to oznaczenie silników iskrowych - C-diesli kolejna litera to klasa - im wyżej w alfabecie tym lepiej....

 

O W to dobry rozruch poniżej - 35 st C

 

40 - temp . letnia

 

tak więć możesz śmiało go stosować - jak nie jesteś pewny za to co napisałem to zapytaj sprzedawcę co wie o tych oznaczeniach jak będzie kumaty to potwierdzi toco napisane - jak będzie bąkał to niech się jeszcze uczy ....

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W BMW 730D jest chyba coś takiego jak wskaźnik czasu do przeglądu (takie diody zielone i czerwone na zegarach) co to pokazują kiedy należy zmieniać olej (OIL SERVICE) albo zrobić przegląd (INSPECTION I LUB II) :roll2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moje auto stalo we wloszech 2 lata przed kupnem... I na zegarach swiecie sie ostatnia dioda zielona, ale ja i tak wymienilem olej filtry itp , chodzi mi o konkretna odpowiedz a nie co pokazuje komputer...

 

Czyli jak wymieniłeś olej to powinieneś skasować inspekcje i wymieniać olej zgodnie z tym co pokazuje komputer...

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to rozumiem :) tylko czy filtr paliwa i powietrza wymienia sie zawsze razem z olejem ? Przed chwila probowalem skasowac cegielki i oil service i nie dalo rady, zwieralem 7 z 19 i 7 z masa i nic... ma ktos moze jakis inny pomysl na kasowanie w 730d 2000r ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.