Skocz do zawartości

czarny olej na bagnecie


chrolekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jak w temacie. E36 316i benzyna+lpg olej zmieniany 5 tyś km. temu, wymiany robione regularnie co 10 tyś wraz z filtrami (poza kabinówką i paliwa). Dziś chciałem zobaczyć po miesiącu czy nie trzeba nic dolać i ku mojemu zdziwieniu chusteczka o którą wytarłem bagnet była bardzo ciemna. Dla porównania sprawdziliśmy olej w dieslu i temu z benzyny dużo do niego nie brakuje. (kolorem) Olej miesiąc temu miał jakieś ~3,5-4 tyś przebiegu i był dużo jaśniejszy. Silnik najczęściej pracuje na obrotach 2,5-3,5 (nie jest orana, czasem zdarzy się przydusić gaz ale bardzo rzadko)

Filtry marki Filtron, olej Motul X-cess 5W40

Jest powód do zmartwień? Trochę już poszło na mechanika a wolę wiedzieć wcześniej żeby coś zdziałać niż będzie za późno. Miał ktoś podobnie?

przebieg 316k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego aby przy następnej wymianie oleju zrobić płukankę. Prawdopodobnie masz zasyfiony silnik jakimś kiepskim olejem na którym kiedyś auto jeździło. Dobrze spuścić stary olej, do ostatniej kropli i zalać ponownie Motulem, moim zdaniem powinno trochę pomóc.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.