Skocz do zawartości

Dymi na zimnym m57


Chudy__

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem ten przewodu od zaworka paliwa.

Jak go mocno zduszę prawie na Maxa to cisnienie różnie nawet do 4.2


I teraz pytanie pompę odpuścić i zająć się zaworkiem?


Wymieniłem też wężyk co idzie od zbiornika ciśnienia pod turbo bo już był dziurawy zobaczymy jak będzie teraz.


Ale zauważyłem problem taki ze spaliny idą z okolicy turbo..

Jak zdjme wężyk z elektrozaworu który idzie na gruchę turbiny spaliny przestają lecieć.


I czy mzoe ktoś mi wytłumaczyć dlaczego po zdjęciu wężyka z elektrozaworu który idzie na gruszkę sterującą powoduje że auto głośniej chodzi? Mam przelot i wtedy dopiero słychać że fajnie brzmi a z podpiętym jest dość cicho.

Tak samo z podpiętym auto potrafi na czarno zadymic z odpietym raczej nie widać czarnego dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdziłem ten przewodu od zaworka paliwa.

I teraz pytanie pompę odpuścić i zająć się zaworkiem?

Sam zdecyduj. Tak jak pisałem, jakbyś organoleptycznie stwierdził jak wygląda pompa progowa to można zdecydować czy warto ją wymienić. Może data produkcji jest, no ale trzeba zdjąć osłonę i tam zajrzeć. Możesz też sprawdzić jak zachowuje się ciśnienie pod obciążeniem przy zaciśnięciu węża przy zaworze, ale musi być przepływ, bo jak zdusisz na zero to jeszcze rozerwie jakiś element jak będzie słaby.

 

Ale zauważyłem problem taki ze spaliny idą z okolicy turbo..

Jak zdjme wężyk z elektrozaworu który idzie na gruchę turbiny spaliny przestają lecieć.

Ciężko wywróżyć co tam zobaczyłeś. Jak zapodasz jakiś filmik może będzie łatwiej.

 

I czy mzoe ktoś mi wytłumaczyć dlaczego po zdjęciu wężyka z elektrozaworu który idzie na gruszkę sterującą powoduje że auto głośniej chodzi? Mam przelot i wtedy dopiero słychać że fajnie brzmi a z podpiętym jest dość cicho.

Jak zdejmiesz podciśnienie to masz najmniejsze doładowanie czyli spaliny najsłabiej napędzają turbinę, bo w większości są kierowane do wydechu bezpośrednio. Jeśli spaliny lecą na wirnik to wytracają energię kinetyczną, zmniejsza się ich prędkość zatem hałas też spada.

 

Tak samo z podpiętym auto potrafi na czarno zadymic z odpietym raczej nie widać czarnego dymu

Na zdjętym wężyku masz małe doładowanie powietrza więc powinno być odwrotnie. To akurat nie bardzo potrafię wyjaśnić :)


Musisz po kolei eliminować usterki, bo wszystko się nakłada na siebie, w dodatku auto po programie. Nie wiadomo na ile podlewa paliwem. Może jest tak ustawione, że nie będzie bezdymne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to wyjasniles mi polowe tego co chcialem wiedziec ;)

a z zaworkiem pytam poniewaz czytalem juz w kilku tematach ze jak na wolnych sie zacisnie i cisnienie rośnie to wina wlasnie slabego zaworka bo jak pompa by byla padnieta to i tak nie nabije 4.2


co do spalin z okolic turbo tego na filmie nie widac.poprstu czuc jak zdejme wezyk ze nie smierdzi


dymieniem sie nie przejmuje bo jest program i tez ten dym dopiero jest przy okolo 4tys delikatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...jak pompa by byla padnieta to i tak nie nabije 4.2

Jest to logiczne wytłumaczenie. Zatem zostaje wymiana na EPMAN lub próba reanimacji istniejącego, ale to będzie zapewne tzw. rzeźbiarstwo *ówniane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powrót do tematu...

Już mam dość..

Od kilku dni jak się mocno rozgrzej to czuć jak delikatnie skacze buda na wolnych obrotach.

Dziś sprawdziłem inpa na ciepłym rozgrzanym silniku

I znowu jestem chory...

Korekcje.

1. - 1.34

2. - 1.75

3. - 2.17

4. 0.29

5. - 1.38

6. 5.56


Który y tym razem mówi dosyć?

Mam jeszcze 1 wtrysk który jest ok czy warto go podmienić z 6 wtryskiem? Czy to właśnie on jest trafiony?

3 i 4 wymieniłem na uzywki jakieś pół roku temu a cała reszta była po regeneracji jakieś 30tys km temu czyli u mnie około rok.


Nie cxhe już dawać do regeneracji.

Wyninic wszyyskie czy znowu celować w pojedyncze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli korekta jest na plus to znaczy, że wtryskiwacz dolewa większą dawkę od nominalnej. Jeśli na minus to ujmuje, bo leci za dużo.

Jeśli na zimnym jest dużo lepiej to pewnie się przyciera jak się rozgrzeje. Wtryski potrafią spuchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym wymienił ten szósty.

Natomiast nie wiem za bardzo dlaczego po odpaleniu ma telepać. To tak jakby zalewało paliwem i przez chwilę nie był w stanie tego spalić. Jak zgasisz i odpalisz to też telepie i dymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina oleju.

Jak na dworze jest ciepło czyli około 20 i w górę to nie zadymi i nie zatrzęsie albo wogole albo minimalnie do zaakceptowania.

Wiec olej odpada.

Dzis wymienię ten szósty wtrysk i zobaczę czy będzie lepiej.

Pamketa ktoś może jaki jest rozmiar klucza do odkręcania tych 2 śrub co trzymają wtrysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk wymieniłem jeszcze inpą nie sprawdzałem ale czuć różnice w pracy, jest równiej i trochę szybciej odpala i płynniej.


Pierwszy raz wymienialem wtrysk i jak go już go zdemontowałem to końcówka i ta część nad nią były mokre dość mocno od ropy czy to normalne czy powinien być suchutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ma się rozumieć, obiad ważna rzecz :cool2: hehe.


Właśnie tego się obawiałem gdy miałem dać do regeneracji, że któryś wtrysk może mi zostać na miejscu i potem trzeba by poskładać wszystkie na nowo, a i tak jechać do fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aha, OK :)

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i okazało się, że na jednym mam około +1,8 i jak włączę klimę to idzie na +2,5. Pozostałe są w granicach +/- 1 i niewiele się zmieniają po załączeniu klimy więc pewnie temu jednemu coś dolega.

Jakąś specjalną technikę miałbym zastosować, żeby go wyciągnąć ? Zastanowię się jeszcze jak to zrobić i czy warto w ogóle ruszać. Kupowałeś jakieś używane wtryskiwacze tak na zasadzie, że będą działały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uzywki że sprawdzonego źródła po sprawdzeniu u speca od wtryskow

Już napewno nie będę dawał do regeneracji bo lrtomo łowiąc moje wtryski wytrzymały około 40tys km po regeneracji..

Demontaż kolektora to jest prosta insuzbka robota bez żadnych problemów z wyjęciem wtrysku nie będzie problemu jeśli się nie zapiekły moje po ponad roku i około 40tys km wyszły bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.