Skocz do zawartości

Zamiennik pokrywy zaworów


GTwice

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś do czynienia z zamiennikami pokrywy zaworów w BMW? Konkretnie silnik N54 ale nie tylko.

Moja jest pęknięta i cieknie olej, ktoś to próbował już kleić ale jak widać bezskutecznie. Nowy oryginał jakieś 1750 PLN i z opinii na forach nie grzeszy jakością, prędzej czy później pęknie znowu, więc nie widzę sensu przepłacać za kawał plastiku. Zamienniki dostępne są w różnych budżetach:

- chińczyki w granicach 500 PLN (NTY, maxspeedingrods z allegro, inne z amazon.de lub aliexpress)

- zamienniki firm obecnych w EU - Trucktec, Alanko (okolice 800PLN), Vaico, Febi, Metzger (1200-1500 PLN)


Wiem czego się ogólnie spodziewać po wymienionych kategoriach/markach, interesuje mnie czy ktoś ma konkretnie doświadczenie z wymianą i użytkowaniem plastikowej pokrywy zaworów na któregoś z tych producentów - ile udało się przejechać bez ponownej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pokrywa nie pęka od tak.. skoro masz IS ze stanów to zapewne był dzwonek i stąd posztukowana pokrywa. Ori normalnie kupuj, jakość bdb, nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać amerykańskie fora (u nas tych aut jest znacznie mniej więc i nie słyszy się o tym), pękają tak samo jak padają termostaty, pompy wody, paliwa, wtryski, cewki, wastegate'y - bez wyraźnego powodu. Dzieje się to rzadziej ale nie jest to nieznane zjawisko, jedni mają szczęście a inni przejadą parędziesiąt tysięcy i wymiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukaszewski ma rację ,ori ma bardzo dobrą jakość i będziesz miał pewność że będzie pasował. Na e90 post ktoś kiedyś pokazywał "chiński" zamiennik i wyglądała okropnie.

Przy takim aucie lepiej nie dziadować i wydać więcej na właśnie ori lub ew. jakiś lepszy zamiennik jak febi. Zwłaszcza że nie ma strasznej różnicy cenowej.


Pękają przez to ,że użytkownicy (zwłaszcza w Stanach) nie zaglądają pod maskę albo im nie przeszkadza jazda przy cieknącym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.