Skocz do zawartości

N47 - po ile kilometrach powinien się nagrzać?


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Od niedawna mam e91 320d z silnikiem n47. Gdy spadła temperatura okazało się że auto nie dogrzewa się, od razu kupiłem nowy (wkład)termostat MAHLE Behr, po tym zabiegu autko nagrzewa się do 90 i trzyma tak +/- 90 stopni.

Problem w tym że długo zajmuje zanim osiągnie taką temperaturę. Zrobiłem test, 5 stopni na dworze, trasa drogami lokalnymi, przez wioski, prędkość przelotowa 120kmh, biegi zmieniane przy 2-2.5tys obr, silnik nagrzał się dokładnie po 20 kilometrach :duh: - jak temp była 70stopni, zatrzymałem się i złapałem za wąż od termostatu do chłodnicy, był zimny także termostat nie zawiesił się.

Wg mnie, nawet jak na diesla to za długi dystans. Jedyna opcja szybciej go nagrzać to skoczyć na trasę szybkiego ruchu, pare razy przeciągnąć obroty do 4tys.

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale mam w aucie Webasto, takie na pilota. Od zakupu nie działa. Był błąd dodatkowej pompy wody, zmieniłem szczotki, błąd zniknął, teraz można kliknąć uruchamianie webasto ale słychać jak ta mała pompka rusza i po 2sekundach przestaje i nic się nie dzieje.


Jak u was z tym rozgrzewaniem, ile kilometrów wasze auta potrzebują przy teraźniejszej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy temperaturze bliskiej 0 stopni, silnik rozgrzał się do temp 88 stopni po około 7-8km w mieście. Jednak do pracy mam 13km i czasami nie jestem w stanie silnika dogrzac, gdy mało się zatrzymuję (trafiam na zieloną falę). Silnik najszybciej dogrzewa się jak ruszasz, tak więc statystycznie szybciej w mieście, w trasie 20km wydaje się być realne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio udało się ruszyć webasto ale nawet przy sprawnie działającym, nadal auto potrzebuje czasu na nagrzanie się. Przy delikatnej jeździe 2-2,5tys obr. nagrzewa się raczej wolno, a wystarczy wjechać na coś szybszego pociągnąć 4ty bieg do 3500 i od razu szybciej sie grzeje.

Hm, najwidoczniej tak ma to autko.

Teraz rano chodzi webasto to 3min i już przyjemnie jest w środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Tom5151 zamontowane Webasto dogrzewa silnik po jego odpaleniu i go dogrzewa przez co szybciej się grzeje zimą

Masz racje. Po naprawie systemu w zimne dni po odpaleniu silnika Webasto odpala się i dogrzewa wodę, tak że po 1km już z nawiewów leci ciepłe powietrze pełną mocą. Nie sądziłem że Webasto jest tak fajnym gadżetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

M57 w E91.

Klima na auto - odpala się po 3 minutach ok. 2km.

Mieszkam 600m od DK, i jak na nia wjade to juz do samej pracy jade 14km.

Do pracy uda sie nagrzac plyn chlodniczy do tych ~90*C przy temp -4, 0, +2.


Skrzynia nagrzewa sie do 30*C (chyba? wtedy lockup sie zalacza) po ~2km, 2 minutach w takich temp.

Jak było -21 jednej nocy tego roku to po ~5km się to zadziało, a powietrze ciepłe z kratek poleciało po ok 4-5min.



F02 LCI N57 nagrzewa się blyskawicznie.


Chłodnice czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.