Skocz do zawartości

Hałas z drzwi


Aytar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skrzypieniem i stukaniem w przednich drzwiach. Problem dotyczy zarówno drzwi pasażera jak i kierowcy. Doszedłem narazie do tego ze w wibracje (szczególnie na zimnym silniku) wpada plastikowy bolec od zamykania drzwi (niezależnie czy drzwi są zamknięte czy otwarte). Oprócz tego na dużych wybojach coś strzela w środku drzwi. Czy jest na to jakiś sprawdzony sposób ? Skrzypienie dosłownie wszytskiego w tym aucie jest nie do zniesienia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie dosłownie wszytskiego w tym aucie jest nie do zniesienia ...

 

Znasz historie auta? Tzn. mialo jakies szkody itp. ?

W moim F31 2013r z przebiegiem 176tys km nic nie skrzypi.

Wyjatkiem sa okolice head upa w bardzo upalne dni kiedy jade z wlaczona klimatyzacja po nierownosciach.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec od zamykania drzwi ma plastikową prowadnicę, która ma trzy wypustki. Często jedna z nich się wyłamuje i bolec hałasuje. Ta prowadniczka kosztuje 55 PLN!!!! (koszt wytworzenia pewnie z 20 groszy)

Oczywiście jest sposób, owijamy delikatnie bolec płócienną taśmą izolacyjną tak żeby jej nie było widać i bolec się ucisza. Na pozostałe elementy proponuję coś co zastosowałem w serii 1 czyli samoprzylepną matę wygłuszającą którą docina się i podkleja plastikowe elementy tam gdzie potrzeba. Oczywiście najpierw trzeba sprawdzić czy gdzieś nie brakuje lub zwyczajnie nie są połamane spinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzonym sposobem na wyeliminowanie wibracji z tych bolców jest założenie na nie koszulki termokurczliwej. Zrobiłem u siebie tak wszystkie drzwi i już nic nie skrzypi. Dopasowujemy rozmiar tak by wchodziła ciasno, ucinamy na 1,5-2 cm i nasuwamy ją na bolec do końca tak by nie było jej widać. Na koniec dla utrwalenia możemy podgrzać tę część np suszarką do włosów, żeby koszulka się zacisła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.