Skocz do zawartości

Webasto ?


DAN93

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim !

Planuje zakup mojego pierwszego BMW, będzie to 525d 3.0l 204. Znalazłem u nas na forum ze jest strona która wyświetla całe wyposażenie auta (https://decoder.bvzine.com/) jednak ta strona nie działa w przypadku mojego numeru VIN - WBAFW31090C281199.


Generalnie chodzi o to ze sprzedawca mówi ze posiada webasto, jednak nie ma pilota. Mówi ze ma do ustawienia w panelu samochodu 2 godzin i wtedy ono się włącza. Pytanie czy to na pewno jest webasto ? Jeśli tak to jest możliwość dokupienia pilota w tym przypadku ?


Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę dla pewności jakoś sprawdzić ze to na pewno webasto? bo czytałem ze BMW 5 ma tez opcje jakieś wentylacji.

 

Tak ogrzewanie postojowe posiada dwa timery do włączania o zadanej godzinie.


Pilot możesz dokupić i przyuczyć - koszt około 80-100 pln u komputerowców lub 550 w aso.


P.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie mi złapało - https://www.mdecoder.com/decode/c281199 WBAFW31090C281199


Link do zdjęcia VINU https://mega.nz/#!5iAlVaIC!j6dVbucbMSUOT5Oa2RP7HazsrTakI085z0l5ouIdzps

 

Poproś jeszcze raz sprzedającego o vin. Ten wydaje się niepoprawny. Wtedy będzie pewność.


Natomiast w menu ustawienia - klimatyzacja - jest wtedy osobne ustawienie „ogrzewanie postojowe” i tam są te dwa timery.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci zrobi zdjęcie nr. Vin z dowodu . A pilot pewnie został zagubiony.

Sprawdź dobrze to auto.

 

Ma zdjecie, wpisuje dobrze ale na tej stronie nie działa.

 

Ogrzewanie postojowe ma kod S536A.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

czyli wychodzi z tej strony ze nie ma webasto, ciekawe czy ona wszystko pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk powinieneś mieć zamontowany jako dogrzewacz nawet jeśli nie masz funkcji ogrzewania postojowego. Powinno się dać doposażyć to auto. Ma to jednak chyba sens tylko, jeśli samochód jest naprawdę wart kupna. Wydaje mi się, że był gdzieś temat o doposażeniu w ogrzewanie postojowe. Poszukaj. Jeśli masz wątpliwości co do wyposażenia tego egzemplarza to poproś, żeby właściciel zrobił Ci zdjęcie ekranu „klimatyzacja” z idrive. Jeśli będą tam dwie pozycje: 1. Wentylacja postojowa 2. Ogrzewanie postojowe, to samochód je ma. Jeśli będzie tylko „wentylacja postojowa”, to to jest przewietrzanie wnętrza i nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem postojowym.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ibb.co/9vp8NFh

 

Piecyk powinieneś mieć zamontowany jako dogrzewacz nawet jeśli nie masz funkcji ogrzewania postojowego. Powinno się dać doposażyć to auto. Ma to jednak chyba sens tylko, jeśli samochód jest naprawdę wart kupna. Wydaje mi się, że był gdzieś temat o doposażeniu w ogrzewanie postojowe. Poszukaj. Jeśli masz wątpliwości co do wyposażenia tego egzemplarza to poproś, żeby właściciel zrobił Ci zdjęcie ekranu „klimatyzacja” z idrive. Jeśli będą tam dwie pozycje: 1. Wentylacja postojowa 2. Ogrzewanie postojowe, to samochód je ma. Jeśli będzie tylko „wentylacja postojowa”, to to jest przewietrzanie wnętrza i nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem postojowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ogrzewania postojowego.


Ale:

525 3.0 to stosunkowo stary model jeśli się nie mylę, więc sądzę, że ma fabrycznie zamontowany piecyk Webasto do dogrzewania wnętrza po włączeniu silnika (nowsze maja nagrzewnice elektryczne). Z tego co wiem doposażenie w tym przypadku sprowadza się do zakupu pilota, transmitera i zakodowania.


Na forum są osoby, które powinny potwierdzić moje rewelacje (lub im zaprzeczyć) ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ogrzewania postojowego.


Ale:

525 3.0 to stosunkowo stary model jeśli się nie mylę, więc sądzę, że ma fabrycznie zamontowany piecyk Webasto do dogrzewania wnętrza po włączeniu silnika (nowsze maja nagrzewnice elektryczne). Z tego co wiem doposażenie w tym przypadku sprowadza się do zakupu pilota, transmitera i zakodowania.


Na forum są osoby, które powinny potwierdzić moje rewelacje (lub im zaprzeczyć) ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

zadzwonię jutro do ASO i zapytam czy da rade tylko doposażyć to, bo nie wiem czy ktoś na forum mi tu jeszcze odpisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma ogrzewania postojowego.


Ale:

525 3.0 to stosunkowo stary model jeśli się nie mylę, więc sądzę, że ma fabrycznie zamontowany piecyk Webasto do dogrzewania wnętrza po włączeniu silnika (nowsze maja nagrzewnice elektryczne). Z tego co wiem doposażenie w tym przypadku sprowadza się do zakupu pilota, transmitera i zakodowania.


Na forum są osoby, które powinny potwierdzić moje rewelacje (lub im zaprzeczyć) ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nowsze F serie maja elektryczne? Które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem:

Na forum są osoby, które powinny potwierdzić moje rewelacje (lub im zaprzeczyć) ;)

:norty:


Czyli wszystkie mają piecyki webasto do dogrzewania? Nie mów, że są F10, które nie mają żadnej z tych rzeczy (ani elektrycznej nagrzewnicy ani piecyka webasto) i w zimie trzeba jeździć w czapce, bo się załamię :duh:


Pomożesz pytającemu? Wydaje mi się, że jesteś jedną z tych osób, które mogą rozwiać jego wątpliwości. Konkretnie chodzi mi o:

Z tego co wiem doposażenie w tym przypadku sprowadza się do zakupu pilota, transmitera i zakodowania.

 

Nowsze F serie maja elektryczne? Które?

Starsze mogły mieć na pewno. Z nowszymi może rzeczywiście popłynąłem.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=XA11-EUR-02-2012-F10-BMW-525dX&diagId=64_1648

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiadomo, że z akumulatora szyb nie rozmrozisz. Tyle, że byłem przekonany, że wszystkie starsze Bmw mają piecyki do dogrzewania wnętrza/silnika. Piecyk miałem nawet w e46 320d, a ogrzewania postojowego w nim nie było.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Akurat w elektrykach masz takie piecyki ze szyby nimi rozmrazasz ale..


Tak czy siak.

Webasto to webasto.

A inne dogrzewacze to tylko dogrzewacze a nie ogrzewanie niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem na myśli diesla z normalnym akumulatorem.


Reasumując - nawet jeśli mamy zabudowany piecyk Webasto, ale nie mamy ogrzewania postojowego, a piecyk funkcjonuje tylko jako dogrzewacz, to nie da się doposażyć dokupując jedynie pilota i kodując odpowiednie opcje.


Szkoda.


Przepraszam za wprowadzenie w błąd autora tematu. Po prostu w moim poprzednim Bmw dało się to zrobić i naiwnie założyłem, że nadal się da.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No ja miałem na myśli diesla z normalnym akumulatorem.


Reasumując - nawet jeśli mamy zabudowany piecyk Webasto, ale nie mamy ogrzewania postojowego, a piecyk funkcjonuje tylko jako dogrzewacz, to nie da się doposażyć dokupując jedynie pilota i kodując odpowiednie opcje.


Szkoda.


Przepraszam za wprowadzenie w błąd autora tematu. Po prostu w moim poprzednim Bmw dało się to zrobić i naiwnie założyłem, że nadal się da.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba nadal jest zle rozumowanie albo ja źle tłumacze lub źle odbieram Ciebie.


Diesel czy Benzyna nie ma znaczenia. Są webasta dla takiej i dla takiej wersji silnikowej. A wiec Webasto może być w każdej wersji BMW serii F - nawet w Active Hybrid 7.


Ogrzewanie postojowe jest realizowane przez:

webasto jeśli jest, jeśli nie ma to jest taka funkcja jak kiedyś w e90 - REST - obieg płynu nagrzanego silnika + dmuchawa w kabinie. Wspomagane może to być tymi małymi nagrzewniczkami ale jedynie w wersji gdzie jest 4 strefy klima.


Także jak nie ma webasto to pilot nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście się nie rozumiemy.

Spróbuję na swoim przykładzie z e46:


Ogrzewania postojowego w specyfikacji nie było. Nie było pilota ani żadnych przycisków w środku w aucie.


Piecyk firmy Webasto był zainstalowany w samochodzie. Włączał się automatycznie poniżej temperatury zewn. +5 stopni, po odpaleniu silnika, w celu szybszego nagrzania płynu chłodniczego. Kierowca nie miał nad pracą piecyka żadnej kontroli.


Zakład specjalizujący się w BMW twierdził, że jeśli kupię pilota i odbiornik, to zaprogramują auto tak, żeby Webasto działało uruchamiane pilotem jako pełnoprawne ogrzewanie postojowe, a nie tylko tak jak opisałem w akapicie powyżej.


Funkcja REST to inny temat.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F10 mam pełnoprawne dogrzewanie z możliwością ustawienia grzania przez pilota i dwa czasy do zaprogramowania. W VAG'ach jest tak, że jeśli Webasto zamontowane było fabrycznie jako dogrzewacz to tylko wymiana płytki sterujacej lub całego webasto na takie co ma funkcje grzania samodzielnego umożliwiała uruchomienie go kiedy chcesz. Na naklejce piecyka jeśli pisze Zuheizer to jest dogrzewacz, a ogrzewanie postojowe to Standheizung. Póki co to nie wiem jak jest w BMW ale dziwne by było gdyby dawali pełne Webasto z zablokowaną funkcją grzania z pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w f10 mam normalne ogrzewanie postojowe w pełni funkcjonalne, ale tak jak pisałem powyżej, w e46 miałem właśnie taką okrojoną wersję jaką opisałeś.


Tak więc BMW na pewno robiło takie wersje. Pytanie, czy nadal robi.


Podobno dogrzewacze nie różnią się od ogrzewaczy postojowych niczym poza naklejką. Tak twierdził człowiek z serwisu Webasto.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba rzeczywiście się nie rozumiemy.

Spróbuję na swoim przykładzie z e46:


Ogrzewania postojowego w specyfikacji nie było. Nie było pilota ani żadnych przycisków w środku w aucie.


Piecyk firmy Webasto był zainstalowany w samochodzie. Włączał się automatycznie poniżej temperatury zewn. +5 stopni, po odpaleniu silnika, w celu szybszego nagrzania płynu chłodniczego. Kierowca nie miał nad pracą piecyka żadnej kontroli.

 

To o czym piszesz było w e46 320d 136KM przed liftem które wychodziły od 1998 do 2001r. modele e46 LCI już tego piecyka nie miały a co dopiero F10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.