Skocz do zawartości

320d Problem z mocą. Turbina?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich


Dzisiaj po długim urlopie i powrocie wsiadłem do mojej e91 ( 183 km 2011r ).

Stała na parkingu przez dokładnie 20 dni.

Po odpaleniu auta i dosłownie kilku minutowej jeździe wyskoczyła kontrolka silnika informująca mnie, że jest problem z silnikiem i jego moc nie może być w pełni wykorzystana.

Faktycznie brak mocy. Turbina nie zaskakuje.

Pomyślałam, że to może wina mrozu i wilgoci ale po 70 km jazdy i ponownym włączeniu silnika nic się nie zmienilo.


Wczesniej czyli dobre 2 tygodnie temu nie miałem żadnych problemów z mocą.

Może i któremus z Was się to przytrafiło?

Za wszelkie spostrzeżenia i rady z góry dziękuję.

Sądzę że i tak nie obejdzie się bez diagnostyki komputerowej.


Pozdrawiam

Opublikowano

Nie ma czegoś takiego, że turbina nie zaskakuje. Ona się kręci cały czas.

Może za słabo pompować.

Ale na razie to wróżenie z fusów i nie można powiedzieć że problemem jest turbina.

Zacznij od diagnostyki silnika a najlepiej kup sobie forumową aplikację B-Tool na telefon i adapter bluetooth, wtedy sam będziesz sobie robił diagnostykę za darmo.

Jak będziesz znał kod błędu to wtedy napisz na forum a otrzymasz konkretną poradę.

Ze swojej strony możesz dodatkowo zadbać o nowy filtr powietrza i paliwa.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki

Rozpoznam się w temacie i zrobię jak mówisz.

Ps. Filtr powietrza i oleju świeżo po wymianie.

Edytowane przez Ragga

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W poliftach nastawnik lubi się "zastać".
3A0jS9b.png
Opublikowano
Nie ma czegoś takiego, że turbina nie zaskakuje. Ona się kręci cały czas.

Może za słabo pompować.

Ale na razie to wróżenie z fusów i nie można powiedzieć że problemem jest turbina.

Zacznij od diagnostyki silnika a najlepiej kup sobie forumową aplikację B-Tool na telefon i adapter bluetooth, wtedy sam będziesz sobie robił diagnostykę za darmo.

Jak będziesz znał kod błędu to wtedy napisz na forum a otrzymasz konkretną poradę.

Ze swojej strony możesz dodatkowo zadbać o nowy filtr powietrza i paliwa.

 

Dobrze napisałeś ale nic konkretnego. Popieram kolegę aaben, nastawnika turbiny po takim postoju pewnie przykorodowal lekko i amba, rozruszal go i ogień. Ostatnio nawet taki filmik na YT o tym widziałem.

Opublikowano
  • Autor

Witam

Problem rozwiązał się sam.

Bmw postalo kilka godzin w garażu, a następnie dałem ognia podczas jazdy. Dzięki temu poczułem, że nabiera mocy.

Następne uruchomienie silnika przebiegło bez zarzutu, a moc wróciła do normy.

Co to było, nie wiem ale może faktycznie nastawka albo coś innego.

Najważniejsze, że wszystko hula jak należy.

Pozdrawiam


Ps. Czasem trzeba dac ognia beczce co by ja przeczyscilo konkretnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.