Skocz do zawartości

E90 320D - Problem z ogrzewaniem i nawiewem na nogi


mrozilla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nawiewem na strefę nóg, po włączeniu na panelu climatronic przycisku nawiewu tej strefy słychać jak klapki zmieniają swoją pozycję ale pomimo prędkości wentylatora na MAX powietrze u kierowcy na nogi leci bardzo słabo, a u pasażera prawie w ogóle. Każda z innych pozycji czyli środkowa strefa oraz górna działają prawidłowo tj. klapy oczywiście po każdym naciśnięciu przycisku zmieniają swoją pozycję ale powietrze ze środkowej części oraz górnej wylatuje bardzo szybko. Gdy ustawi się nawiew na nogi słychać, że w "środku" konsoli powietrze bardzo szybko jest pompowane ale nigdzie się nie wydobywa poza lekkim nawiewem na nogi czyli tam gdzie powinno być ale bardzo słabo. Wydaje mi się, że to nie jest prawidłowa praca i czy ktoś z takim modelem mógłby potwierdzić jak jest u niego i przy maksymalnym ustawieniu prędkości wentylatora czy na nogi wieje z takim samym pędem jak ustawienie tylko na część środkową lub część górną?


Dodatkowo występował problem z temperaturą po ustawieniu przycisku ogrzewania górnej strefy, gdy na panelu była ustawiona minimalna temperatura 16 st.C z taką też wiało ale gdy ustawiło się chociaż o 0,5st.C więcej od razu zaczynało wiać z maksymalną temperaturą gorącym powietrzem. Przy ustawieniu strefy środkowej lub na nogi ten problem nie występował. W tej sytuacji wydaje się, że pomogło skasowanie ustawień sterownika IKHA, po resecie klapy przez chwilę się same poruszały i przestały, od tego czasu jest tak, że faktycznie w górną strefę wieje teraz z taką temperaturą jaką się ustawi.


Jeszcze jedna sytuacja, której nie jestem pewien czy jest prawidłowa to bardzo mocne grzanie się tunelu środkowego tuż pod konsolą w sytuacji gdy w nawiewie na tył samochodu ustawimy maksymalnie ciepłe powietrze, gdy ustawimy zimne, tunel również jest zimny, nawet zimniejszy temperatura w środku. Czy to prawidłowe zachowanie tunelu środkowego, czy powinien się tak nagrzewać? Zauważyłem też, że tylny nawiew nie reaguje na nastawy na panelu climatronic, a reguluje się temperaturę powietrza na nim pokrętłem. Czy tył ma niezależną regulację ogrzewania? To jest 3 strefowa klimatyzacja, a nie 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak ktoś mógłby najlepiej w wersji 320D sprawdzić z jaką siłą wieje faktycznie z nawiewów na nogi w klimatyzacji automatycznej gdy tylko przycisk nawiewu na nogi jest włączony, a wentylator na MAX?

Dotychczas w moim przypadku nic się nie zmieniło i nie do końca wiem od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.