Skocz do zawartości

Webasto bmw f11 525 termo top V EVO


Pitbul99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do użytkowników w/w podgrzewaczu. Czy podczas pracy silnika webasto powinno się uruchamiac przy niskich temperaturach? Jak uruchomie je z pilota wszytko grzeje natomisst po wlaczeniu silnika webasto wyłącza się. Tak powinno być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam pytanie do użytkowników w/w podgrzewaczu. Czy podczas pracy silnika webasto powinno się uruchamiac przy niskich temperaturach? Jak uruchomie je z pilota wszytko grzeje natomisst po wlaczeniu silnika webasto wyłącza się. Tak powinno być?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki :cool2:

Ale dogrzewanie silnika podczas jazdy też jest? Bo odpowiedź była nie jasna :roll:

 

Nie zauważyłem aby temperatura rosła podczas jazdy szybciej niż wtedy gdy nie korzystałem z webasto.


z iDrive na odpalonym silniku nie uruchomisz webasto.

Z pilota chyba również.

Webasto działa 30 minut chyba ze spadnie napiecie albo poziom paliwa.


Z reguły u mnie jest tak że jak uruchamiam silnik to webasto przestaje pracować, ale raz zdarzyło mi się że webasto jeszcze chwile pracowało po uruchomieniu silnika mimo że było coś około 10*C na +. Uruchomiłem je bo grzebałem przy zderzaku i chciałem mieć pewnoś czy wsio jest ok przed złożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też wcale się szybciej nie grzeje silnik. :cry: ciekawe czy można zakodowac tak żeby webasto chodziło podczas pracy silnika. W moim poprzednim bmw e61 jak było zimno i odpalalem silnik to webasto automatycznie się uruchamialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jakie dokładnie mam Webasto w moim 525d z 2012, ale na 100% poniżej temperatury zewnętrznej +5 stopni włącza się razem z silnikiem i działa dość długo. Różnica w tempie nagrzewania jest kolosalna.


Być może w samochodach z nagrzewnicą elektryczną jest to inaczej rozwiązane i rzeczywiście jest tak jak piszecie, to znaczy Webasto służy tylko do ogrzewania postojowego a po włączeniu silnika jego rolę przejmuje elektryczna nagrzewnica.


Z tego do czytałem w BMW Webasto nie dogrzewa silnika, tylko kabinę (zawory zmieniają obieg płynu), a szybsze nagrzewanie silnika wynika tylko z tego, że nie traci ciepła na ogrzewanie wnętrza auta.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlancza sie tylko na żadanie. samoistnie sie nie wlacza. mozna programowac w komputerze lub wlanczas pilote. szkoda ze nie ma osobnego przycisku i trzeba grzebac w i drive.

 

No właśnie i na to wygląda że ono działa tylko tak :cry2: i teraz pytanie do panów którzy zajmują się kodowaniem czy można zrobić tak żeby pracowalo również z odpalonym silnikiem. Albo przynajmniej żeby nie gasilo się jak silnik pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnież webasto włacza sie jak temperatura spada poniżej 5 stopni...niezaleznie od programowania lub uruchamiania z pilota, i dodam ze po 1 km mam już ciepły nadmuch do wnętrza...ale mam inne pytanko,podobno jest tam filtr powietrza który trzeba wymieniać,ktoś coś wie na ten temat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnież webasto włacza sie jak temperatura spada poniżej 5 stopni...niezaleznie od programowania lub uruchamiania z pilota, i dodam ze po 1 km mam już ciepły nadmuch do wnętrza...ale mam inne pytanko,podobno jest tam filtr powietrza który trzeba wymieniać,ktoś coś wie na ten temat??

No jest, można chyba go tez tylko wyczyścić.

Zdejmiesz nadkole to zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.