Skocz do zawartości

Wyłączenie us sidemarer


Mepsik

Rekomendowane odpowiedzi

To co zostało opisane jest ok. Tak jak wspomniał kolega mml można a nawet należy zaczynać od zmiany VO i salapa wspomnę że dobrze jest również zmienić typ modelu z USA na EU.

Mam jedno pytanie w temacie zmiany USA na EU. Sprawa dotyczy modelu F12 kodowanie za pomocą e-sys i po konwersji mam na stałe zapalone kierunki w błotnikach. Nie działają po włączeniu kierunkowskazu, czy może ktoś ma jakieś sugestie w temacie. W F30 to było do zrobienia w FEM 3063 a w module FEM dla kodowania F10,F25,F01 FEM 3060 nie występuje. 

Gdzie szukać? Jak przywrócić funkcjonalność kierunków bocznych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie kolego. To co zostalo opisane to tylko masa niepotrzebnych informacji, wprowadzajcy innych w blad. Dziesiatki linijek tekstu, dotyczacych czegos, co mozna opisac w kilku zdaniach. Konwersja jest prosta sprawa i nawet nie trzeba zmieniac klucza kodowego.

A co bylo u Ciebie w tej F12 robione Esysem, ze masz taki efekt? Przeciez przednie swiatla w ogole sie nie rusza podczas procedury konwersji. Ja niestety od wielu lat juz zawodowo tego nie robie, wiec nie pamietam dokladnie, ale robilem mnostwo serii 5 i 6 i nie pamietam zebym mial taki problem jak u Ciebie sie pojawil.

Niestety w niektorych wersjach softu w FRM, nie masz bezposrednich opisow. Musisz walczyc z tymi parametrami w ustawieniach LAMP_MAP_PARA_SATZ_01, _02 itd.

Tam niestety masz tylko wartosci. Najlepiej to przekodowac auto do fabrycznych ustawien, sprawdzic wlasnie jakie wartosci sa w tych PARA_SATZach i wtedy juz recznie to poustawiac. Niestety (albo stety, bo ktos kto poswiecil setki godzin zycia na nauczenie sie tego, zarobi 😉 ) nie zawsze kodowanie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie lampy nie ruszane, nic nie mają związku z kierunkowskazami w błotnikach i przy zmianie nie były kodowane. 

Normalna konwersja z kodowaniem lamp tył w celu rozdzielenia kierunku i stopu (po wymianie led na pomarańczowe światło stop uruchamiane było razem z kierunkiem tył).

Mam jeszcze kilka pomysłów, będę próbował jak się nie uda wrócę do początku i od nowa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj sorry. Zinterpretowalem to okreslenie "kierunki w blotnikach", jako side markery w przednich lampach. 🙂

No moze byc tak jak pisalem wyzej. Znajdz te migacze w LAMP_MAP_PARA_SATZ.

A pamietasz, czy przed konwersja bylo dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.