Skocz do zawartości

525i m54b25 2001r problem z odpalaniem na mrozie


PanTur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam e39 benzyna gaz m54b25, w tym roku pojawił się problem z odpaleniem gdy temperatura spada około i poniżej 0 stopni bmw ma problem z odpaleniem. Wygląda to w następujacy sposób po dłuższym postoju 5h+/- tak gdy już auto wystygnie a powyższą temperatura się utrzymuje po przekreceniu zapłonu kręci rozrusznik a auto nie odpala po wielokrotnych próbach udaje się odpalić czasem nawet po 5 min kręcenia.

Potrzebuje pomocy w naprowadzeniu co mogę jeszcze sprawdzić bo do tej pory wymieniłem:

Filtr paliwa był z regulatorem ciśnienia

Pompkę paliwową w baku

Sprawdzając cisnienie paliwa prawidłowe

Dodam że awaryjnie na gazie odpala za 1 psikajac w dolot również silnik zalapuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaką pompę i filtr kupiłeś?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki filtr najtańszy bodajże maxgear pompa wymieniana już z 1 miesiac temu to nie pamiętam ale koszt około 300 zł więc pewnie też zamiennik. Podczas jazdy i po odpaleniu wszystko pracuje jak trzeba w temp. Powyżej zera również za pierwszym odpala. Problem po wymianach ten sam zero zmian. Jedynie odczucia że lepiej się zbiera itd po wymianie filtra i dolaniu dodatku ale tego nie biorę pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Strzelasz sobie w kolano kupując taki chłam, sorry ale to nie może działać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przyoszczedzilem ale na inne niestety mnie nie stać a autem codziennie dojeżdżam do pracy. Filtr był cały czarny w środku i paliwo w nim zapewne nie wymieniany nigdy Pompka oryginalna i wymieniona zachowuje się tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo dochodzi do listwy przy problemie z odpaleniem? Jak nie to pompkę musisz Jeszcze raz kupić. Jak, nie stać cię na inne to powiem Ci ze czeka, cie ciężka przeprawa z eksploatacją auta. Tutaj czujniki i cała elektronika na tanim zamienniku nie działa. Więc albo garażowanie auta, sprzedaż lub na starych uzywkach które już kupę lat jeździły więc to wielka loteria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tu mam spore obawy co do filtra paliwa maksgir.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przekaźnik i bezpiecznik pompy paliwa sprawdzone? Może coś się kurczy od niskiej temperatury i jest problem, brak styku? Słychać pompę po przekręceniu kluczyka?

Albo sterownik gazu nie puszcza wtrysków.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się na mrozie sprawdzić że przy występowaniu problemu nie ma ciśnienia paliwa i prawdopodobnie pompa go nie podaje bo nie słyszałem jej pracy. Jutro postaram się zajrzeć samemu do obu pomp bo po rozeznaniu wiem że są dwie przelewowa i podająca oraz dolać dodatek do wytrącenia wody. Dodamże udało się odpalić z plaka i paliwo ruszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.