Skocz do zawartości

Czy ten harman zagra lepiej? [F30]


matekBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie grzecznościowe od koleżanki.


Pacjent: F30 HARMAN/KARDON oryginalny fabryczny w tym aucie.

Ustawiliśmy koleżance odpowiednie parametry dźwięku i było dla mnie dobrze, max co można wyssać z tego.

Koleżanka pyta się po roku czy można jeszcze bardziej podkręcić jakość dźwięku? Czy jest sens instalować inne głośniki

w takim aucie z harmanem? Drugie pytanie: Są głośniki pod fotelami i na zewnątrz pierdzi próg. Jak przytrzyma go ręką to

nie szumi. Pozdro!

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to moim zdaniem BMW wkłada do swoich aut najgorsze gówno jakie może być. Miałem u siebie tez Harman Kardona, ale jak pojechałem posłuchać jak gra zestaw z firmy audio system to byłem w szoku jak ludzie mogli wydawać tyle kasy żeby z podstawowego audio wsadzić harman kardona... Zamontowali mi zestaw Audio system X200BMW Evo plus wzmacniacz do tego i głośniki do tylnych drzwi. Całość wyszła mniej niz jakbyś chciał do podstawy wsadzić Harmana a gra moim zdaniem o wiele lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wypowiem sie jako ze lubie sluchac muzyki w aucie i zwracam uwage na jakosc audio.

Mialem takie audio w autach:

1. Harman Kardon w F20, E90 i teraz mam w F30

2. Harman Kardon w F10 (najwyzsze audio, to z DSP)

3. aftermarketowe Gladen One + wzmacniacz Mosconi AS200.2 kiedys w innej E90


Osobiscie najbardziej lubilem i docenialem aftermarketowe audio.

Kosztowalo 2000 (wzmacniacz) + 2000 (zestaw glosnikow) + 1000 (kable, konwerter hi-low i montaz) czyli 5000 PLN.

Zestaw byl mocny i gral czysto, czuc bylo prawdziwa moc, mozna bylo podkrecic i obudzic pol osiedla w nocy, nie przesadzam.

Swietnie wspominam i goraco polecam.

Pamietaj tylko ze jak najpierw wsadzilem budzetowy wzmak za 700PLN to efektu nie bylo zadnego, te glosniki Gladena sa potezne i wymagaja rownie poteznego wzmacniacza.

Jezeli kolezanka ma HK to odpada okablowanie i konwerter, pozostaje wymiana glosnikow i wzmacniacza.

Jezeli kiedys bedzie sprzedawala auto odzyska tez wiekszosc pieniedzy.


HK z DSP w F10 gra porzadnie ale efektu "wow" jak przy Gladenie nie ma, gra sporo wyrazniej niz normalne HK, ma odrobine wiecej mocy i czystosci przy wyzszej glosnosci, mozna sluchac juz glosno ale to nie jest zadne hifi wg mnie.


"Zwykle HK" w serii 3 czy 1 - ma to niby 400W (prawdziwych pewnie z 15-20), przy polowie glosnosci slychac juz spore przeklamania,jak dla mnie to audio powinno byc montowane w standardzie i z pewnoscia nie powinno kosztowac 4-5tys PLN a max 2k. Aftermarketowy Gladen je zjada na sniadanie. Da sie na tym posluchac na pol gwizdka piosenek w radiu i tyle. Jest bas spod siedzen i troche "ratuje" - jednak jego jakosc jest na poziomie glosnikow komputerowych 2.1 za 500-700 PLN.


Podpisuje sie obiema rekami tak jak ktos pisal wczesniej ze audio w BMW to wstyd dla firmy, jak mialem w E90 podstawowe audio to nie wlaczalem radia bo muzyka byla jak pod woda, nadawalo sie do Tok FM, wstyd i jeszcze raz wstyd dla BMW.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.