Skocz do zawartości

e46 M47N 2.0d 150 koni - szukam słupka


HawkGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktos kojarzy moje posty na temat problemow z moim 2.0 ale troche ich bylo. Ostatecznie nic z wydanych kilku ładnych tysiecy nie przyniosło skutku. Dobrze ze chlopaki od wtryskow powiedzieli zeby ich nie regenerowac bo sa dobre , ale powiedzieli ze ta brzydka praca silnika brzmi jak lancuch rozrzadu.

Kupilem wiec caly zestaw , uszczelki itp. mechanik odpalil i zrobil dziwna mine. Ostatecznie zrzucil głowice a w srodku.....

Jeden cylinder pekniety na reszcie slady po uderzeniach klapki. Zawory polowa wymieniona połowa zostawiona. Slady na gniazdach.

Ktos probowal to kiedys reanimowac jak najtanszym kosztem. Mam kolektor bez klapek wiec ktos go zamienil po calym zabiegu. Łudzilem sie ze profilaktycznie.


Nie wiem jak wyglada wał i czy cos jeszcze nie jest rozwalone. Samo szlifowanie/ frezowanie/ pierscienie itp itd z 1500. Jesli wał oberwał to koszta do gory.zestaw rozrzadu 1800 bo jest zajechany.


Jestem troche załamany ze trafilem na tak mine. Chyba bedzie trzeba zaryzykowac nowy słupek z gwarancja rozruchową.



P.s. zmienialem mu olej co 10 tys pewnie dlatego tak długo pozyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie chce mi za bardzo doradzac. Boi sie konsekwencji. Jednoczesnie oczekuje decyzji co robimy. Prosze niech ktos powie czy warto szukac nowego słupka czy lepiej nawet przepłacic a zrobic swoj silnik?. Gładzie cylindrow wygladaja na oko oki nie czuc nic pod paznokciem. Sa delikatne slady. Moze wystarczy szlif i nowa uszczelka??

wału nie widzialem bo nie zdarzyli rozebrac dołu . Jest jakas szansa ze wal sie wykrzywił czy cos? Jedyne duze uszkodzenie to ten nieszczesny pekniety cylinder.

Co ciekawe autem normalnie przyjechalem. silnik brzydko pracowal ale generalnie jezdzil. Poradzcie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj auto i mysle ze jeszcze nigdy tak dobrze nie jechalo. Cały osprzet zostal przelozony z mojego silnika w wiekszosci nowy ;). turbina jak sie okazuje byla wymieniona na nową przy poprzednim nazwijmy to "remoncie" Do tego nowe rolki i pompa wody. teraz to poprostu lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:cool2: niestety jeszcze dużo osób jeździ nieświadomie z klapkami w tych silnikach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj auto i mysle ze jeszcze nigdy tak dobrze nie jechalo. Cały osprzet zostal przelozony z mojego silnika w wiekszosci nowy ;). turbina jak sie okazuje byla wymieniona na nową przy poprzednim nazwijmy to "remoncie" Do tego nowe rolki i pompa wody. teraz to poprostu lata

 

hej wiadomośc na pw wysłałem Ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.