Skocz do zawartości

e46 330d touring rozpórka przód


Małolat1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Użyłem opcji szukaj ale nie zaspokoiłem tym swojej potrzeby uzupełnienia wiedzy.


Jak w temacie, założyłem rozpórkę staffa na przód do e46 440d touring 184km. Założyłem ale było ciężko bo mocowania kielichów były po obu stronach przesunięte na max na zewnątrz ( na tej drobno zakresowej regulacji ). Ledwo ledwo weszła po podniesieniu auta i przesunięciu na max do środka.


Czy muszę ustawiać geometrię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teoretycznie geometria w e46 się nie ustawia bo z przodu wychodzi sama. Chcesz możesz jechać sprawdzić ale pewnie Powiedz A Ci że się nie ustawia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z przodu ustawia się zbieżność. Kąty wychodzą same bo Amora przykrecadz na stałe do zwrotnicy i górne mocowanie Amora to samo. W skrajnych przypadkach ścina się boleć na poduszce amortyzatora

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu ustawia się zbieżność. Kąty wychodzą same bo Amora przykrecadz na stałe do zwrotnicy i górne mocowanie Amora to samo. W skrajnych przypadkach ścina się boleć na poduszce amortyzatora

 

Ścięte już dawno ale tak jak napisałem. Mocowania są na Max do środka przesunięte na tej pseudo regulacji. W rozporce od Staffa też jest mały zakres ale ledwo ją założyłem więc u góry nic nie zmieni nawet milimetr. Stąd się zastanawiam skoro rozporka jest zrobiona na fabryczny rozstaw a miałem zlapana dobra geometrię kp na mocowaniach na Max zewnatrz.


Mam 15mm dystanse, może trzeba zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu ustawia się zbieżność. Kąty wychodzą same bo Amora przykrecadz na stałe do zwrotnicy i górne mocowanie Amora to samo. W skrajnych przypadkach ścina się boleć na poduszce amortyzatora

Aż sprawdziłem... Jak się nie ma przyrządu i nie wie się jak go używać, to się nie ustawia kąta wyprzedzenia :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.