Skocz do zawartości

E61 przestalo dzialac ogrzewanie tylnej szyby


piter_poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy. Przestalo mi dzialac ogrzewanie tylnej szyby. Co moze byc nie tak. Dzialalo i tutaj nagle cisza.’gdzie szukac przyczyny? Wiazki w klapie w bdb stanie wiec raczej to nie bedzie przyczyna. Jakies bezpieczniki czy przekazniki ? Nic nie pstryka jak wlaczam ogrzewanie szyby. Bede wdzieczny za pomoc . Reszta dziala tzn wycieraczki spryskiwacz lampy itp itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy rozbierałeś wiązkę, tak żeby widzieć gołe, pojedyncze kabelki? Bo wiązka w miescu gdzie przechodzą pęka na potęgę...

W E34 musiałem robić co 2-3 lata, w E61 już dwa razy, Golf II też. Czasem nie widać, że kabel pod izolacją ma przerwę.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, po zakupie auta sprawdzona została wiązka (cała),sprawdzone ścieżki na szybie( sprawne) a ogrzewania jak nie było tak nie ma, drugim bardziej denerwujacym problemem jest brak trzeciego stopu, sprawdzona wiązka (też cała )do ok. połowy dachu,ale brak zasilania na przewodzie, oczywiście stop podłączony "na krótko" sprawny , może ktoś ma jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko dziala oprocz ogrzewania szyby. Najlepsze jest to ze dzialalo tydzien tenu jeszcze . Ktore to dokladnie bezpieczniki lub przekazniki moga byc ? Jeszcze ....

 

Nie pamiętam już który to jest bezpiecznik, musisz poszukać z rozpiski a jeśli jest cały to pewnie czeka Cię walka z tymi przewodami,musisz rozciąć taśmę w której siedzą i sprawdzać po kolei , tylko nie wiem czy nie będziesz miał podobnie jak ja,że nic nie znajdziesz :D

Tutaj masz coś o przewodach

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=146739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polutujesz to będzie dobrze przez dość krótki czas, potem się znowu złamie, dlatego że miejsce lutowania jest twarde i zaraz obok będzie kolejna przerwa. Najlepiej byłoby wyciąć fragment kabla który się zgina w przejściu między klapą a nadwoziem zastępując go kabelkiem z bardzo cienkim włosiem i w silikonowej izolacji
126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak polutujesz to będzie dobrze przez dość krótki czas, potem się znowu złamie, dlatego że miejsce lutowania jest twarde i zaraz obok będzie kolejna przerwa. Najlepiej byłoby wyciąć fragment kabla który się zgina w przejściu między klapą a nadwoziem zastępując go kabelkiem z bardzo cienkim włosiem i w silikonowej izolacji

potwierdzam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

hej,


Odgrzewam temat. W moim E61 z 2007 roku już kiedyś wiązka była robiona... Wszystko działa w klapie, łącznie z podświetleniem po otwarciu. Mam jednak wrażenie, że ogrzewanie szyby nie działa. Ktoś orientuje się w którym miejscu są styki matrycy grzewczej szyby? Tam na zaciskach chciałbym zmierzyć, czy dochodzi napięcie. Kable zmierzone przy" diversity" pokazują wartości napięć. Radio działa, centralny działa, stop działa. Grzanie szyby chyba nie. Bezpiecznik jest ok. Przekaźnika nie sprawdzałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
hej,


Odgrzewam temat. W moim E61 z 2007 roku już kiedyś wiązka była robiona... Wszystko działa w klapie, łącznie z podświetleniem po otwarciu. Mam jednak wrażenie, że ogrzewanie szyby nie działa. Ktoś orientuje się w którym miejscu są styki matrycy grzewczej szyby? Tam na zaciskach chciałbym zmierzyć, czy dochodzi napięcie. Kable zmierzone przy" diversity" pokazują wartości napięć. Radio działa, centralny działa, stop działa. Grzanie szyby chyba nie. Bezpiecznik jest ok. Przekaźnika nie sprawdzałem jeszcze.

 



Witam cię mam podobny problem pomierzyłem wszytko jest napięcie na kabelkach co wchodzą do szyby(brązowy i czerwono biały) 12v ale jak ale je podepnę do szyby piszczy jakby było zwarcie ,czy to normalne ,udało ci się rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.