Skocz do zawartości

Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.


Rado87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Szykuje się do wymiany tarcz/klocków w 520d xdrive. Po kontakcie że sklepem dowiedziałem się, że zamienniki do g30 są słabe i jedynym rozsądnym rozwiązaniem są tarcze SHW 600zł sztuka.

Na co decydowaliście się podczas wymiany? Macie jakiś sprawdzony zestaw?


Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,


Ja czytałem każdą z 10 stron tego tematu. Jak zapewne sam widziałeś więcej tam porad jak zrobić z SE m pakiet.

Ceny też nie są wiedzą tajemną której nie ogarniesz Google i telefonem. Więc pomijam kogel mogel z powyższego i zaczynam nowy wątek.


Moje pytanie jest skierowane do kogoś kto przy wymianie klocków tarcz wybrał konkretny zamiennik, pojeździł trochę i może coś powiedzieć.



Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobre kolcki to kup JURID WHITE ( sam mam takie)

Tarcze na przod w kazdym bmw jakie miałem montowałem były to ori - nie krzywia się ak inne nawet najlepsze zamienniki.

Tył - Zimmerman ale z porzadnego sklepu. Łatwo dostac podróbke ktorej nie odróżnisz przy zakupie

Edytowane przez Grzybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało kupić cały zestaw hamulców, wszystko nowe, zrobione może z 10km za 3000zł ( zaciski, klocki, tarcze, osłony, czujniki ). Koszt samego przodu w ASO po dobrym rabacie 2900zł ( klocki + tarcze + czujnik ) Koszt tyłu 2500zł.


Koszt zamienników Zimmermana 2850zł za przód - tył ze wszystkim.

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także skopiowałem Twój sposób i zamówiłem graty. Różnica tyłu zamienniki vs fabryka to ponad 600zł.

Na przód pójdzie fabryka ale nie wiem co zrobić z klockami. Chyba lepiej żeby były takie same przód tył?

 


Nie ma to tak dużego znaczenia ale polecam juridy white (koniecznie white ponieważ nie pylą) a czesto byly wkladane na 1szy montaz do BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jurid robi do g30?

 

Tego jeszcze nie jestem pewny w 100% i nie moge znalezc info. Czasami kupujac juridy i ori kolcki okazywalo sie ze sa identyczne ( na kolockach "nie z aso" byl tylko brzydko zeszlifowany hologram BMW - reszta identyk).

Wymienialem u siebie w g30 z tylu i klocek delikatnie sie różnił. Ta blaszka co trzyma warstwe scieralna byla inaczej docieta. Reszta to samo. Wnioskuje ze w moich hamulcach ( niebieskie) na tylniej osi oryginaly to cos innego niz jurid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś polecić zestaw klocków do M Pakietu, ale ceramika?


Kupiłem nowe 6GT, ale dość mocno pylą klocki, chciałem zamienić od razu jak w poprzednim AUDI A5 na ceramikę, ale

rzekomo nie produkują jeszcze? ATE?


Rozumiem, że hamulce te same w G32 ( gt6) co w G30?


Pozdro, seer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podłączę się z 6gt.

Mam 3.0d 265 PS RWD z M pakiem - niebieskie zaciski.

Czy występują jakieś klocki w zamienniku?

Od zawsze kupowałem ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie niepylące są dostępne tylko z firmy EBC BRAKES (będą mieć też większą skuteczność niż fabryczne)


EBC DP32302C REDSTUFF



z tylnich niepylących sa JURID, ATE oraz EBC


EBC DP32089C REDSTUFF



numery części wg katalogu online

 


Cena zabija. Jeszce jakbym miał wyjeżdżone klocki, a swoje mam nówka sztuka... Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.