Skocz do zawartości

Wada fabryczna? Czujniki układu DSC model M G20 320i x-drive


Scottie33

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym samochodzie (przebieg 845 km!, produkcja sierpień 2019) pojawił się problem ze złą konfiguracją czujników układu DSC (prawdopodobnie zbyt duża czułość). Przy pokonywaniu poprzecznych nierówności na drodze (np. progi zwalniające) przy niskich prędkościach załącza się układ DSC z charakterystycznym metalicznym odgłosem oraz następuje przyhamowanie pojazdu (ABS?).


Po zgłoszeniu i zdiagnozowaniu problemu serwis i BMW Polska nie wiedzą jak usunąć usterkę.


Materiały z diagnozy (wideo, raporty) zostały wysłane do BMW AG, na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi i informacji...


Pojawiły się za to sugestie, że w tym modelu to może być normalne zachowanie pojazdu...


Dodam jeszcze, że przy konfiguracji zrezygnowaliśmy z opcji zawieszenia M na rzecz standardowego zawieszenia (nie adaptacyjne)


Pytanie czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem i jak dalej z tym procedować?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zauważyłem podobny efekt, ale tylko na konkretnych progach (takich szerokich - wjazd i zjazd) i do tego sporadycznie. Od tamtego czasu jeżdżę przez nie uważniej i problemu nie ma. Wcześniej jeździłem przednionapędówką i być może odruchowo przyspieszałem zanim tylne koła całkiem zjechały z progu. Tak to sobie przynajmniej wyjaśniłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czyli to jest tylko przy dodawaniu gazu? Jak jak wyłączysz DSC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zauważyłem podobny efekt, ale tylko na konkretnych progach (takich szerokich - wjazd i zjazd) i do tego sporadycznie. Od tamtego czasu jeżdżę przez nie uważniej i problemu nie ma. Wcześniej jeździłem przednionapędówką i być może odruchowo przyspieszałem zanim tylne koła całkiem zjechały z progu. Tak to sobie przynajmniej wyjaśniłem :)

 

Dokładnie tak, tylko u nas dość głośno słychać odgłos uruchamianego DSC i na dodatek jest efekt przyhamowania przez ABS.

ASO zidentyfikowało problem jako usterkę, bo faktycznie nie ma potrzeby aby system DSC załączał sie przy prędkości 10-15 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest tylko przy dodawaniu gazu? Jak jak wyłączysz DSC?

 

Tak przy zjeździe z progu i dodaniu gazu w momencie gdy tylna oś jest jeszcze na przewyższeniu, wtedy słychać dość głośny odgłos załączanego DSC.

Przy jazdach serwisowych z wyłączonym DSC problem chyba nie występuje. Przyczyną może być zbyt czuła kofiguracja czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 330xdrive za adaptacyjny zawieszeniem mam to samo, za pierwszym razem dziwne uczucie, ale czy to wada? W ASO nie rozumieli o co pytam :-). Warto by dostać wytłumaczenie od producenta czy to normalne.

 

Moim zdaniem wada, bo dlaczego system (DSC i ABS) włącza się w momencie gdy nie jest potrzebny (prędkość 10-15 km/h) na prostej drodze (progi spowalniające).

ASO zidentyfikowało to jako usterkę, (materiały wideo i dane z systemu) wysłane do BMW AG, czekamy na odpowiedż z fabryki. BMW Polska nie wie jak usunąć usterkę prawdopodobnie czujników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 330xdrive za adaptacyjny zawieszeniem mam to samo, za pierwszym razem dziwne uczucie, ale czy to wada? W ASO nie rozumieli o co pytam :-). Warto by dostać wytłumaczenie od producenta czy to normalne.

 

Moim zdaniem wada, bo dlaczego system (DSC i ABS) włącza się w momencie gdy nie jest potrzebny (prędkość 10-15 km/h) na prostej drodze (progi spowalniające).

ASO zidentyfikowało to jako usterkę, (materiały wideo i dane z systemu) wysłane do BMW AG, czekamy na odpowiedż z fabryki. BMW Polska nie wie jak usunąć usterkę prawdopodobnie czujników...

 

A może te czujniki nie są symetryczne, tylko bardziej zbierają z góry a nie z dołu, a ktoś w fabryce je założył do góry nogami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Pojawił się biuletyn techniczny związany z nadwrażliwym DSC: BMW issued service bulletin SIB 34-06-20 in June to address the complaint that "noise from the dynamic stability Dynamic Stability Control (DSC) can be heard when driving rapidly over speed bumps."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się biuletyn techniczny związany z nadwrażliwym DSC: BMW issued service bulletin SIB 34-06-20 in June to address the complaint that "noise from the dynamic stability Dynamic Stability Control (DSC) can be heard when driving rapidly over speed bumps."

I jakie jest na to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.