Skocz do zawartości

320i N46 uszczelniacze


Luxxall93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


Zakładam ten wątek, ponieważ chciałem zapytać was o zdanie odnośnie wymiany uszczelniaczy zaworowych w moim BMW 320i 2005r. Auto pije olej i nie jest to nic nowego ani odkrywczego, tak samo jak to, że czasami przy postoju np. na światłach potrafi „puścić bąka”. Te silniki maja taka przypadłość i gdy go kupowałem to wiedziałem o tym i byłem przygotowany na wyminę uszczelniaczy zaworowych. Dodam tylko, że gdy jeździłem około 140km/h i mocniej go przyciskałem to pił ok. 1l/1000 a przy spokojniejszej jeździe 0,5l/1000. Ale do sedna.. byłem u 2 mechaników z zapytaniem czy podejmą się wymiany i obydwaj powiedzieli mi mniej więcej to samo. Powiedzieli, że te silniki tak maja, taka jest ich konstrukcja i wymiana niewiele tu zmieni. Ubytki oleju może delikatnie będą mniejsze ale i tak będą, ewentualnie wymiana odmy może coś więcej dać. Jeden nawet zasugerował, że aby ogarnąć ten silnik trzeba byłoby pół podzespołów wymienić, wiec jeśli nic więcej poza tym olejem się z nim nie dzieje to po prostu zaakceptować te ubytki i jeździć. Trochę mnie to zdziwiło bo ma on „renomę” naciagacza i zdziwiłem się, że odradził mi naprawę i powiedział żeby nic nie robić.


Chciałbym zapytać jakie jest wasze zdanie na ten temat, widziałem że na forum panuje przekonanie w podobnych wątkach, że uszczelniacze trzeba wymienić, ale fakt że dwóch różnych mechaników powiedziało mi to samo trochę mnie zastanawia.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede Ci pisał zmień mechanika bo pewnie ktoś Ci napisze.


U mnie przy 200k km wymieniłem odmę. Nadal brał po tym olej. Przy 250k wymienili mi uszczelniacze zaworowe i rozrząd w katowicach. Oczywiście bez zdejmowania głowicy.


Dziś na zegarze 308k km i silnik bierze 0,7l na 10 000km . Zapomniałem o dolewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.