Skocz do zawartości

e39 528i 1999 Brak mocy na rozgrzanym silniku


Damian LamBAZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od jakiegoś czasu problem ,który objawia się spadkiem wyraźnym mocy oraz cięższym odpalaniem czasami potrafi zgasnąć. Na zimnym bez problemu..problem pojawia się po zgaszeniu już rozgrzanego silnika. Objawy na moje "doświadczenie"(nie jestem mechanikiem)robię samemu to co mogę samemu...czujnik położenia wału. Pytanie miał ktoś podobny problem? Co to może być?Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na urlopie dopiero za tydzień będzie . A pytałem innych za podłączenie 50zł biorą. Też mi się tak wydaje że czujnik wału lub wałka. No nic podłącze pod kompa i się odezwę

Wydaj te 50 zł na kabelek i nie będziesz musiał innym płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słabnie po rozgrzaniu to objaw dla czujnika wałka rozrządu i tak samo z trudniejszym rozruchem ciepłego silnika.Głośniejsza praca wtryskiwaczy(stukanie) to kolejny objaw uszkodzonego czujnika wałka. Natomiast gaśnięcie silnika to zazwyczaj objaw padniętego czujnika wału korbowego. Jak pisali koledzy zainwestuj te 50/60zł w kabelek do diagnostyki i będziesz mógł sam Sobie i nie tylko sprawdzać błędy. W opisie masz 528 rok 99 więc zapewne podwójny vanos a tam masz 2 czujniki rozrządu ssący i wylotowy, który padł podpowie diagnostyka
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.