Skocz do zawartości

e90 2.0d 163 km gasnie podczas jazdy odpala i jedzie dalej


m47d20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam bmw e90 2.0d 163 km.(m47d20). Becia smigam juz prawie dwa lata... wszystko ladnie pieknie z tym ze co jakis czas mi gasnie podczas jazdy wyglada to tak ze jade i nagle jakby odcielo zaplon i gasnie.Gdy probuje odpalic odpala od strzala. Myslalem ze filtr paliwa wymienilem juz dwa razy teraz z dwa tygodnie temu a dzis znowu zgasla. Podczas gasniecia jak i odpalania nie szarpie chodzi rowno i nagle bach. Mam dostep do kompa podlaczylem sie zero bledow poza jednym w sumie (filtr paliwa) ale to chodzi o ten podgrzewacz paliwa co jest pod autem przy filtrze wydaje mi sie ze to nie ma nic wspolnego. Dodam ze auto malo pali ma buta nie kopci wtryski nie leja bo sprawdzalem. Jesli by czujniki na pompie lub listwie padaly to powinny dac jakis blad prawda? A tu nic. Musze to naprawic bo jak mi kiedys zgasnie podczas wlaczania sie do ruchu to moze byc nie ciekawie.


Prosze piszcie co o tym myslicie moze mieliscie podobne przypadki bo nie chce wymieniac pol silnika i dzialac metoda chybil trafil . Pozdrawiam szerokosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakiego kompa podłączyłeś bo to mało realne żeby nie było błędów


Mam podobny problem ale do 10-15s od uruchomienia i wywala błąd za niskiego ciśnienia na szynie i blad czujnika ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam nazwy ale kumpel dal za niego ponad 10tys.to chyba dobry. Moze pod impa musialbym podpiac zeby pokazalo... albo jezdzic z kompem i jak zgasnie to od razu sprawdzic ale nie mam takiej mozliwosci. Wczoraj zgasla dzis podepne pod kompa i pewnie jak zawsze zero bledow. Tobie tez gasnie tak jak zaplon by odcielo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa sprawdzona przeczyscilwm itp ale byly dobrze dokrecone. Wymienilem czujniki obydwa na listwie zeby odkrecic ten z tylu to trzeba kolektor zwalac masakra jakas ale przy okazji wymienilem tez ten czujnik na pompie...Teraz musze posmigac troche izobaczymy. Jak znowu zgasnie to nie wiem co moze mojej betce dolegac ;///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. U mnie sytuacja podobna. Auto gasło raz na jakiś czas bez konkretnej przyczyny. Po naciśnięciu start bmw odpalało od razu. Dwa tygodnie temu zgasła, odpaliła, potem znowu zgasła, odpaliła i tak kilka razy. Za którymś startem zapaliła i do dzisiaj jeździła normalnie, zero spadku mocy, żadnych objawów. Dziś sytuacja się powtórzyła, z tym, że po kilkukrotnych próbach startu nie odpaliła, dodatkowo wyskoczył błąd DSC failure i chyba przez chwilę wyświetlała jakiś błąd z ciśnieniem w kołach, coś z run flat. Odpiąłem akumulator na 15 minut i bmw ożyła, pracuje i przyśpiesza normalnie, nie pokazuje żadnych błędów, jak gdyby nic się nie stało. Co to może być? Masa, klemy wyglądają ok.


Bmw E90 2007 2.0d M47 (bez dpf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.