Skocz do zawartości

Zakup lusterek E92 LCI - jakie?


GTwice

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić lusterko lewe i prawe do E92 LCI. Już kiedyś przy E46 gubiłem się w tych wszystkich opcjach lusterkowych, tutaj jest jeszcze więcej.

Ogólnie potrzebuję najwypaśniejszą wersję (bo taka powinna w moim aucie być) - składane, z pamięcią, przyciemniane, dodatkowo auto w m-pakiecie i shadowline. Z kolei wszyscy na aukcjach i ogłoszeniach piszą o ilości pinów, więc tak:

- mam wtyczkę z 5 kablami w aucie, domyślam się że lusterko powinno być 5 pin, ale czy każde lusterko 5-pin będzie składane, z pamięcią i przyciemniane (fotochrom)?

- dużo jest lusterek z anglików - czy jest różnica w zakresie regulacji? Czy może wystarczy wymienić szkło i mamy full europa?

- jest różnica w wyglądzie między m-pakietem a zwykłym lusterkiem?

- shadowline na czarnym aucie - obudowa ma odcień auta czy listew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie każde 5 pin jest full opcja. Musisz szukać po wyglądzie bo większość sprzedających nie wie co sprzedaje. Fotochrom ma dużo grubsza obramowane szkła

2. Anglik nie pasuje w żaden sposób, inny kąt obudowy

3. Nie ma takiego czegoś jak lusterko m pakiet. Jest tylko seria lub shadowline czarne błyszczące

4. Shadow to shadow chyba że ktoś na patencie lakierować na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesteś pewie. Że masz 5 pinów. Tu najwypeśniejsza wersja ma 3 PINY, bo wszystko idzie po szynie CAN. Czyli jest pin zasilanie, masa oraz CAN. Jak masz 5 pinów to masz nie składane i bez fotochromu. Rozkoduj sobie PIN bo może szukasz nie tego co trzeba. Masz na przełączniku ustawienia lusterek przycisk od składania?

Po drugie to z anglika tylko samo szkło pasuje. Całe lusterko jest inne. Ma inny kąt, jak kubaj napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta - zawsze myślałem że więcej pinów = więcej opcji, a tu jest jednak na odwrót, zostałem już w międzyczasie wyprowadzony z błędu, ale dzięki za potwierdzenie


Po VIN-ie mam full opcję:

S430A Interior outside mirror with auto dip

S431A Interior mirror with automatic dip

S459A Seat adjuster electric with memory


Ta ostatnia opcja podobno zawiera w sobie składanie lusterek. Posiadam przycisk do składania lusterek na panelu.

Natomiast do wtyczki mimo wszystko idzie 5 kabli i to mnie zmyliło, ale posprawdzałem schematy elektryczne, kolory kabli pasują do tych z wersji z LIN-bus (to jest nieco inna szyna niż CAN tak dla ścisłości), więc po prostu są dwa dodatkowe zbędne.


Jak więc mam odnaleźć odpowiednie lusterko na allegro, jeśli sprzedający nie wie dokładnie co ma? Ok, fotochrom chyba da się wizualnie rozróżnić bo szkło ma z reguły lekko ciemniejszy odcień, ale co ze składaniem? Gdzie np. szukać numeru części lusterka? Jest jeden pod spodem, ale po pierwsze w realoem nie znajduje mi tych numerów (a sprawdzałem różne) a po drugie to chyba tylko nr części obudowy, bo widziałem lusterka z tym samym numerkiem zarówno z 3 jak i z 5 pinami


Mam w tym momencie założone przez poprzedniego właściciela lusterka z przedlifta (nie pytajcie czemu) - 3 pin, patrząc po szkle-fotochrom. Po ich podpięciu szkło zjeżdża na sam dół regulacji i nic więcej nie działa - możliwe że działoby się tak jeśli te lusterka nie są składane (nie mam pojęcia jakie są)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W zeszłym miesiącu zakładałem u siebie w e91 prelci lusterka składane z fotochromem - jest jedna reguła - jeśli lusterko ma fotochrom to jest składane elektrycznie. Szukanie po numerach mija się z celem bo 90% sprzedających nawet nie wie co wystawia - szukaj tylko i wyłącznie po zdjęciach.

Nie wiem tylko co z pamięciami ale wg mnie jeśli jest linbus to pewnie tylko kwestia kodowania a nie samego lusterka - ja nie mam pamięci a prawe pochyla się i wraca na swoją pozycję na wstecznym.


U mnie po założeniu lusterek 3 pin zjechały same na dół po wymianie panelu sterowania lusterkami ze składaniem. Po kodowaniu zaczęły działać normalnie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.