Skocz do zawartości

JAK otworzyc bagaznik - po raz kolejny?!?!


Banol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Dwa dni temu nabylem sobie 325 e-36, wszystko jest ok, poza tym, ze nie jestem w stanie otworzyc bagaznika. Samochod ma alarm (dokladany - Prestige) i fabryczny centralny. Silownik w rzeczonym bagazniku wydaje sie dzialac, wkladka jest w pozycji pionowej, kluczyka nie da sie w niej niestety przekrecic (byc moze ktos kiedys wymienil klape i zostawil w niej stary zamek) Probowalem otwierac centralny z pilota (wtedy otwiera wszystkie dzrwi) z kluczyka otwiera tylko kierowcy (wiec juz cos nie tak) bagaznik natomiast jak byl zamkniety tak jest...

Macie jakies doswiadczenia? Wiercenie czy noze jakies mniej inwazyjne metody.... Dodam tylko, ze jestem w Irlandii, niedlugo jade do Polski. Autem bez bagaznika?

Dzieki za potencjalne info.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj innym kluczykiem, o ile mnie pamiec nie myli to w e34 jest kluczyk a i b, jesli a sie zarygluje bagaznik to kluczykiem b ani centralnym nie da sie tam dostac, taka blokada np jak pozyczasz auto kluczyk a ma wieksze prawa, zaznaczam ze to wyczytalem z instrukcji e34, ale moze ci to pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk masz orginalny?????

czy ten mały serwisowy

jezeli ten mały to on nie posiada wyciecia na jego obu stronach chodzi mi o rowek który biegnie od czubka do plastiku[uchwytu] jezeli nie ma tego rowkla to trzeba podleciec do klucznika i machie ten rowek bez problemu..

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to chyba usterka samego zamka (wkladki, badz mechanizmu ciegien czy czegokolwiek, co za nia sie znajduje) Mam wszystkie cztery kluczyki od tego samochodu (3 x A, 1 x B) Zaden nie otwiera. Stad rozszezenie pytania - jak skonstruowany jest mechanizm pomiedzy wkladka a zapadka? Pozostal mi jeszcze otwor na Ski-sack

moze tamtedy cos sproboje. Dalsze rady mile widziane

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi dzialal centralny w bagazniku to tez nie moglem otworzyc kluczykiem. Nie wiem czemu. Pozniej poszedl mi silownik w bagazniku od centralnego i zaczal sie otwierac kluczykiem. Dziwne zjawisko!!

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rękaw pod podłokietnikiem,czyli taką dziurę do bagażnika?Wcisnij się kakoś podważ zaślepkę klapy,taki plasti czarny na całej tylnej klapie.trzeba go wyrwać na hama,potem kupisz nowe zaślepki i juz masz dojście do zamka,potem pociągnij cięgno i otwarte.

Metoda druga ,gdy nie masz rękawa-wyciągnąć znaczek z tylnej maski i wyciąć pod nim kątóweczką dziurę i jakimś podkrzywionym śrbokrętem dtworzyć zamek,jeśli tą metodą oklej jak najwięcej dookoła taśmą malarską ,rzeby gorące iskry kątówki nie uszkodziły lakieru.Ja kiedys e 23 otwierałem tą drugą metodą udało się

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem wczoraj tyle ze w e32,nie wiem jak jest w "trojce" ale u mnie "leciutko" wcisnał sie guzik od otwierania i tez nie chciał otwierac pilotem,wystarczyło go wyciagnac i jest git.a to ze nie chce otwierac kluczykiem to inna bajka,kluczyka w bagazniku uzywa sie tak rzadko ze zamek "zastyga" nie wiem jak jest w innych miastach ale w wałbrzychu za naprawe zamka zapłaciłem 50zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.