Skocz do zawartości

Duży pobór oleju po wymianie uszczelniaczy 525i


barteq23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje e39 m54b25 wróciło z wymiany uszczelniaczy zaworowych. Mimo to ubytek oleju zbytnio się nie zmienił. Zalałem valvoline maxlife 10w40. Znajomy mechanik poradził aby sprawdzić szczelność cylindrów. I teraz moje pytanie. Czy jeżeli okazałoby się ze to pierścienie to jaki może być przybliżony koszt ich wymiany? Czy istnieje jakaś możliwość aby trochę zmniejszyć przepalanie oleju? teraz po wymianie łyka jakiś litr na około 700-800km. Edytowane przez barteq23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po co było wymieniać uszczelniacze zaworowe w tym silniku? Czyja to była diagnoza? Tu przede wszystkim problemem są pierścienie. Kwota minimalna to jakieś 4000,- ale z reguły przy okazji wychodzą inne sprawy do zrobienia i można lekko podwoić tę kwotę. Nie lej takiego oleju.

Dopisz 525i do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja mechanika o wymianie uszczelniaczy. Pytał czy silnik kuleje na jakiś cylinder. Samochód pali od strzała. Nie grzeje się. Nie wykazuje jakiś dziwnych oznak. Jedynie co to potrafi dymić według mnie na biało (nie zawsze) gdy osiągnie temperaturę (97 stopni stan). Gdy dogazuje to na czarno puści dymka. Zmienić olej? Na jaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dedykowany do silnika, ja polecam zawsze 5w40, ale po co zmieniać olej jak szykuje się remont? :roll: chyba, że tak będziesz jeździć, to lepiej nawet tanie 5w40 niż markowe 10w40. Za free te uszczelniacze wymienił? Szkoda gadać..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 10w60 jest do silników pobierających olej. Skasował 1400 zł za wymianę uszczelniaczy. Fakt wymagały one wymiany. Były twarde i większą średnicę niż powinny mieć nominalnie. Czy udało się komuś zmniejszyć przepał oleju przez jego zmianę? W moim przypadku przejść z 10w40 na inny? Gęściejszy? Który nie będzie szedł w takich ilościach na cylindry jak idzie 10w40.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o poborze oleju w M54 jest mnóstwo tematów jak i filmów na youtube. Winne są zurzyte pierscienie olejowe. Co do oleju to niektórzy piszą, że zmiana na 5W50 i wymiana odmy coś tam poprawiła w tej kwestii.

btw. Prawie wszystkie beemki z dużymi pojemnościami w benzynie łykają sobie olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:duh: takie tematy powinny być zamykane gdy nie będzie podany vin pojazdu..współczuję kolejnemu właścicielowi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to traktuje jako doraźną naprawę kolego. Muszę zorganizować pieniądze na drugi słupek lub remont. A Ty zamiast cokolwiek pomóc wypisujecie jakieś głupoty :roll: :roll: poczytaj sobie o tym oleju 15w50 po co I do czego on jest oraz opinie na jego temat.TEN SILNIK JUŻ NIE ŻYJE. Beznadziejne forum... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy czytacie co wy piszecie? Mówisz że cena oleju I ceramizera się nie opłaca I lepiej dolewki robić. Tak jak napisałem pali mi litr oleju na 700 km (jak nie wiecej) gdzie taki dystans robię w ciągu tygodnia. To teraz sobie policz litr co tydzień jaki to jest koszt. Co do mechanika to ręce opadają. Nie sprawdził kompresji to jedno, po drugie twierdzi że jej się nie da sprawdzić bo olej uszczelnia I pomiar wyjdzie prawidłowy ( oczywiście nie sprawdzał ale wie) Powiedziałem że sam sprawdzę kompresję I wrócę do niego. Jestem zły na maksa na niego że dał się zrobić jak dziecko z tym silnikiem mimo dobrych opini. Wydałem 1400 zł na uszczelniacze a ubytek praktycznie się nie zmienił A mechanik twierdzi że nie ma sobie nic do zarzucenia bo gwarantuje mi że uszczelniacze zostały zrobione dobrze. Na moje źle postawił diagnozę wykonując prace na nieżywym silniku. Powinien mnie poinformować że silnik ma pobór na tłokach I nadaje się do remontu (według mnie tak powinien zrobić). Po prostu naciągnał mnie na kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki pobór to dalej będziesz dolewac. Dodatkowo jeśli robisz tygodniowo taki dystans to daleko od domu możesz stanąć z korbą na asfalcie.


Jak nie chcesz remontować to kup olej w beczce i dolewaj a nie kupować po litrze. Myślisz że jak to bagno wlejesz nagle nie będziesz miał dolewek?


Co to znaczy nie sprawdzi kompresji? To ty naprawiasz auto u wróżbity? W życiu bym mu grosza nawet nie zostawił dziwię się że ty to zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reklamacji się dowiedziałem że nie sprawdził bo jego zdaniem nie było potrzeby. Jak pisałem wcześniej chce doraźnie zmniejszyć pobór A nie całkowicie go wyeliminować. Spodziewam się dolewek Ale liczę na mniej częste zaglądanie pod maskę w celu uzupełnień oleju. Zmierze kompresję I zobaczę co pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.