Skocz do zawartości

Bardzo duży wyciek oleju 316i N42


Fryc08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zawsze mi gdzieś kapal olej ale mało. Teraz to na 3 dni muszę 200ml wlać! Dziś popatrzyłem pod Maske i cały przedni blok silnika jest poprostu zalany olejem. W kwadratowych wytloczeniach silnika stoi olej. Odejrzewam właśnie ze z przodu dochodzi do wycieku idlatefo także lewa strona od pasażera jest również w oleju. Prawa strona silnika ok.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/387a7f9ebd19930c

Tutaj zamieszczam zdjęcie o którą cześć silnika mi chodzi ze jest mokra od oleju.

Co myślicie?

BMW e46 316i 2003r

Edytowane przez Fryc08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popraw tytuł, brakuje 316i n42.

Zapewne leje się z elektrozaworów, wymień ich uszczelki, zwróć też uwagę czy nie leje się spod czujników położenia wałków rozrządu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112 dzięki wielkie! Właśnie wykrecilem elektrozawory i wymieniłem uszczelki, co ciekawe to te małe były w dobrym stanie ale tych dużych czarnych wogole nie było. Nie wiem co się nimi stało. Złożyłem wszystko do kupy i co zauważyłem to auto jakby plynniejsze się zrobiło. Często przy roszaniu z małą ilością gazu dostawał takiej trzesawki teraz to chyba znikło. Możliwe że ciśnienie uciekalo. A co do wycieku. To umylem silnik i będę teraz obserwował ale mam nadzieje ze tu była tego wina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112

Widzę że znasz to auto i silnik to zapytam jeszcze czy wiesz jaki jest koszt wymiany całego rozrządu? Materiału a ile robocizny. Jest dość łatwy dostęp do niego więc. Myślę że sama robocizna droga nie jest. A. Muszę to oddać. Do mechanika bo to już fachowa robota nie dla lajika jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zestaw rozrządu to niewiele ponad 300,- pytanie tylko jak mają się vanosy, ale jak nie ma błędów to można założyć, że są jeszcze ok.

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-11348649768.aspx?

Dochodzą jeszcze uszczelki, pokrywy zaworów nie jest tania, ponieważ prawie 200,- więc trochę się uzbiera przy okazji. Robocizna to różnie będzie, ale pewnie jakieś 600-800,- w zależności co tam jeszcze wyjdzie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Albo pompa vacum, a raczej jej uszczelnienie (https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3178-elementy-dodatkowe-glowicy-cylindrow/i47600#part21) albo uszczelka pokrywy zaworów, zobacz czy nie masz oleju z tyłu silnika lub nie czuć spalonego oleju w kabinie.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda na uszczelkę pokrywy zaworów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ja poradziłem sobie z wyciekami z przodu N42 poprzez wymianę oringów obu czujników wałków i obu elektrozaworów. Zastosowałem oringi typu Viton i problem zniknął całkowicie.

Zwróć uwagę na uszczelkę filtra oleju, też warto wymienić na jakąś dobrą.


Tu masz rozmiary oringów, na allegro kupisz, koszt wszystkich nie przekroczy 10zł


https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AU51-EUR-08-2003-E46-BMW-318ti&diagId=11_3296


Pompa vacum jest z tyłu silnika i jak cieknie to olej leci prosto na rurę wydechową i czuć smażonym olejem. Jak zdejmiesz obudowę filtra kabinowego wsun rękę za silnik na wysokości właka wydechowego, wyczujesz tam obudowę pompy vacum i od spodu przejdź palcami, jak jest nieszczelności to będziesz miał palce od oleju.

83ba45602a45.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziś miałem czas i oglądnelem auto. Pompa vacum jest sucha. Natomiast dół silnika jest masakra. Znalazłem jedna prawdopodobna przyczynę. Jest to jakiś zawór czy coś. Jest plastikowy w kolorze czarnym. Kto wie co to jest?

https://m.fotosik.pl/zdjecie/76173778ca02ca48

Trochę umylem silnik może jutro będzie mi dane zobaczyć dokładniej z czego to leci. Ale masakra ile oleju ubywa.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/12697e428bf55888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba cieknie też i z pompy od wspomagania. Wczoraj trochę umylem silnik i dziś po krótkim dystansie znów mnóstwo oleju i wszystko brudne. Wydaje mi się zy chyba uszczelka od miski olejowej puszcza. Ale. Czego wszystko też i u góry jest mokre.

Chyba bez wizyty w warsztacie się nie o będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak mocno Ci leci to sprawdzaj poziom płynu od wspomagania, zobaczysz różnicę jak to on.

U mnie puszczały miedziane podkładki, wymieniłem, umyłem i sucho, czasem samo dokręcenie pomaga.


Wszystko jesteś w stanie sam zrobić na parkingu jak nie jesteś zubożony manualnie i posiadasz podstawowe narzędzia.


Najczęściej mechanicy wolą wymieniać podzespoły zamiast bawić się w dobieranie oringów bo głupio potem skasować 10zł za części i 200zł za robociznę...


Miski nie ruszaj, ja nie słyszałem jeszcze o wyciekach z tego miejsca jak nie było grzebane.

83ba45602a45.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W wielu e46 puszcza uszczelka miski olejowej, niezależnie od silnika, powiedziałabym, że blisko 50% e46, które sprawdzam ma ją do wymiany. Mało kto to robi, ponieważ to czasochłonna a przez to kosztowna operacja w tym modelu, wiek i temperatura robią swoje. Co nie zmienia faktu, że jak jest mokro u góry to coś innego cieknie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie mam problem z wyciekiem z pompy vacum. Kapie z niej prosto na kolektor wydechowy. Zdemontowałem ją, wymieniłem obie uszczelki i dalej ciekło (sprawdzałem). Zdemontowałem oczyściłem, dołożyłem silikonu, zamontowałem, poczekałem aż wyschnie i... dalej z niej cieknie. Pokrywa nie jest pęknięta, ani sama pompa nie wydaje się uszkodzona.


Miał ktoś taki problem? Trzeba wymieniać pompę?

p.jpegp.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem tylko że w 1,8i z pompą po wymianie uszczelek i daniu silikonu dalej cieknie. Nie wiadomo skąd. Jest ktoś w stanie pomóc??? Bo już powoli mnie to denerwuje.. Posiadam film na którym widać jak kropla oleju wydostaje się ze spodu ale nie wiadomo skąd. Tylko nie mam pojęcia jak go tutaj dodać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Youtube i link tutaj.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.