Skocz do zawartości

[E60 N53] - wymiana odmy/pokrywy głowicy


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć


Padła mi na 99.9% odma, zasysa korek że nie ma praktycznie szans go podnieść, a i przekręcić ciężko, na zimnym OK po rozgrzaniu falowanie, wywala błędy jak w tym wątku:


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=282251 u lordy


2A2B / P0171 - gemischregelung (Bank 1), system zu mager - zbyt uboga mieszanka Bank 1

2A2C / P0174 - gemischregelung (Bank 2), system zu mager - zbyt uboga mieszanka Bank 2


Mam pytania odnośnie samej wymiany, są jakieś zasadzki albo problemy? Czy konieczne jest wyjmowanie wtryskiwaczy, wykręcanie świec? Znalazłem jakiś filmik w sieci gdzie chyba demontują te pokrywę bez wyjmowania wtryskiwaczy i wykręcania świec. Wyjmują jedynie te tuleje z otworów świec. Da się tak? Gdzie znajdę momenty na dokręcanie śrub pokrywy i kolejność?


I najważniejsze czy i jak długo można jeździć z taką odmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Zamówiłem pokrywę OE, wymieniłem, na razie nie zakładałem pokrywy dekoracyjnej żeby poobserwować czy nie ma jakiś wycieków. Błędów brak ale zrobiłem dopiero ze 40km po wymianie. Warto zaopatrzyć się w długą nasadkę 10' musi mieć przynajmniej 65-70mm inaczej będzie problem z odkręceniem/dokręceniem szpilek 'masowych'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Minął ponad miesiąc od wymiany i obserwacje zachowania silnika wskazują, że problem odmy to efekt raczej długofalowy. Obecnie auto reaguje niemal natychmiastowo na operowanie gazem, wcześniej po wciśnięciu gazu czasami potrzebowało czasu na obudzenie, nie ma żadnych poszarpywań przy redukcjach biegu szczególnie przy niskich prędkościach ale też przy rozpędzaniu, /mam manuala/ ogólnie silnik działa z dużo większą kulturą. Do czego zmierzam, na długo zanim odma padła całkiem i praktycznie nie dało się przy pracującym silniku odkręcić korka co jednoznacznie wskazywało na rodzaj usterki auto czasami grymasiło ale nic nie wskazywało na odmę, a wychodzi na to, że to był problem od "zawsze".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.