Skocz do zawartości

Problem z nagłośnieniem e90 2007 S676A


Ruzii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z nagłośnieniem w moim E90 z 07.2007. Posiadam zestaw HI-FI opcja S676A z navi professional.

Problem zaczął się tydzień temu, mianowicie słychać było trzaski w różnych glośnikach i momentami przestawała grać muzyka. Problem ustąpił po 2 dniach, aż tu nagle po kolejnych 3 dniach powrócił ze zdwojoną siłą. Teraz na wszystkich głośnikach z prawej strony pojawił się pisk na przemiany z trzaskami (najmocniejszy jest w przednich drzwiach pasażera). Ogólnie dźwięk ten przypomina odgłos zwarcia. Dziwna sytuacja jest tez taka, że jadąc i przyspieszając głośniki się wyłączają a np hamując zaczyna w lewych głośnikach muzyka grać a w prawych wszystko chrypi. Póki co wypiąłem bezpiecznik bo autem z takimi dźwiękami nie da się jechać i obawiam się o głośniki.

Miał może ktoś z Was taki problem? Co polecacie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to sprawdzić wtyczkę w bagażniku. Później sprawdziłbym po VINie czy to nagłośnienie z fabryki, jak nie to bym sobie zaplanował wolny weekend bo żeby wszystkie kable posprawdzać to trzeba się narobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę czasu i znalazłem przyczynę. W bagażniku, w komorze gdzie znajduje się wzmacniacz i zmieniarka było tyle wody ze wzmacniacz pływał prawie w całości ( stad tez muzyka nie grała przy hamowaniu/przyspieszaniu - woda się przelewała przód tył). Wzmacniacz wysuszony i wyczyszczony, głośniki graja wszystkie ale słychać chrypienie i słaby bass - wzmacniacz pewnie do wymiany. Obecny wzmacniacz jest o numerze 9143156. Mam możliwość kupienia w dobrej cenie wzmacniacza od e81 o numerze 9143155 i pytanie czy orientujecie się czy taka podmianka zadziała? Nie mogę nigdzie odnaleźć schematu podłączenia takiego wzmacniacza bo bym porównał piny.


Według poniższego linku w e81 i e90 są zastosowane identyczne głośniki:

https://www.1addicts.com/forums/attachment.php?attachmentid=224023&d=1204094124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.