Skocz do zawartości

Brazowa maz w plastikowym zbiorniczku chlodnicy


kisiel23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, jak odkrece korek od chlodnicy na sciankach widze brazowa maz...jak ja wytre jest lepka...czyzby kurde olej...bo jak tak to mala kicha, moge tak jezdzic??Co wazne oleju nie przybywa i nie ubywa wogle, w oleju nie mam wody, na korku nie mam smarkow bialych...kurcze NIC!!!Samochod nic z mocy nie stracil, jest zwawy, nic nie przerywa, nie zamula!!

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mogę się mylić ale ja tak miałem w siódemce,najpierw pojawiło się trochę tego mazidła,potem z czasem było coraz więcej,zaczęło ubywać oleju zaczęło przybywać smarków w płynie-winowajca-pęknięty blok silnika na szpilce dokręcjącej głowicę pomiędzy kanałem olejwym i wodnym.Ciśnienie oleju jest większe więć to on akurat przedostawał się do wody.Wiem że cię nie pocieszyłem i aby u ciebie było to co innego
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, kurde :( to rzeczywiscie zadna pociecha...kurna...hmm ale tak szczerze to co to moze byc jeszcze??Moze uszczelka wydmuchana troche??Bo mam nadzieje, ze nie zadne pekniecie??Kurcze...ciagle to kontroluje, nic sie nie przgrzewa...i tak jak mowie oleju jest ilosc tak jak powinna byc...3/4 miareczki na bagnecie...ehhh w morde...jak nie urok to s...czka!! :(

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasami wytre to on znowu osiada...ale jak na moje oko to chyba jest tyle samo za kazdym razem...chociaz musze to lepeij poobserwowac...ale tak jak pisalem, nic mi nie ubywa oleju, smarkow zadnych nie mam...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odświerzam temat...kurde pomocy koledzy, nie wiem co robic...w zbiorniczku mam ciagle brazowa maz. nic sie nie uspokoilo...:( Masakra, nie wiem juz co robic...a co najgorsze to nie ma zadnych typowych objawow zwiazanych z walnieta uszczelka :cry2: , nie gubie oleju, nie mam smarkow na korku wlewu, nie kopci na bialo przy odpaleniu...kurcze juz nie wiem co z tym robic, jest jakis sposob zeby sprawdzic u mechaniora bez rozbierania silnika czy wszystko gra???Mierzenie cisnienia na cylindrach czu jaki diabel??Odrazu mowie, ze mocy praktycznie nie stracil...bynajmniej nie odczulem tego...pomoze mi ktos?? :modlitwa:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera...tylko dlaczego mi nic nie ubywa... :duh:, w morde no...tak wiec uszczelka??Heh no i jutro musze pojechac do majstra, niech on jeszcze looknie na to...kurdeeeeee :cry2: :cry2: , same wydatki w tym miesiacu :duh: :duh:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jeszcze jedna mozliwosc,aczkolwiek szanse niewielkie!

Byc moze wtym silniku byla wymieniona uszczelka,ale nie przeplukano ukladu chlodzenia.

Sprobowalbym przeplukac i zalac woda /dla oszczednosci/jezeli wyjdzie maz,to sprawa jasna a jezeli nie ,to wiadomo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka !!! miałem cos podobnego na początku była maz w zbiorniczku i oleju nie ubywało wydawało mi sie ze tez olej został po remoncie.Płukałem układ kilka razy . w miare upływy czasu zaczeło sie robic duże ciśnienie w układzie chłodzenia i zaczeły pękac węże maż nadal była . I okazało sie że silnik nadawał sie na złom był pękniety blok. W twoim przypadku pewnie też sie tak stało . A czy wytwarza ci sie duże ciśnienie w wężach ??? jeżeli tak to znaczy że coś jest pękniete . powodzenia ale moim zdaniem to marne szanse na uratowanie tego silnika :((((((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czy wytwarza sie duzye cisnienie...weze sa twarde, ale zlapac je moge i zgniesc tez sie daja...moze nie az tak ze pracuja jak jak sie przyciska jak gumowa pileczka, sa twarde ale przeciez tam jest z tego co slyszalem dosyc duze cisnienie i musza bys twarde, ale nic mi nie peka...

Sorka WmasterW, ale mam nadzieje, ze sie mylisz i to GRUBO!!!! :|

Dziekuje koledzy, za odpowiedzi, tak wiec narazie spuszcze stary plyn i przeplukam wszystko i wyczyszcze...moze pomoze :| , jesli nie to bede kombinowal dalej...Dziekuje za pomoc!!

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno pytanie, czy po nocy, jak jest zimno jeszcze z ranca to to ze jak sie nie nagrzeje i leci bialy dymek to jest normalne mam nadzieje co?? W innych samochodach tez to zauwazam...wiec prosze mnie nie straszyc...Jak to jest wkoncu??

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy, heh niestety juz wiem ze to uszczelka, bynajmnije magicy mowia, ze to to... :( cholera znowu wydatki :cry2: , zrobie to dopiero za 2 tygodnie bo teraz nie maja czasu...ehhh, mam tylko nadzieje, ze to uszczeleczka i nic wiecej...dziekuje wszystkim za odpowiedzi...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie bede tracil kasy na sprawdzanie tej kompresji...napewno uszczelka jest przyczyna...zreszta po sprawdzeniu wezy wiem,ze to jest to...przedemna u mechanika tez byl kompkcik ale z silnikiem 1,8. Jak chodzil motor to z ciekawosci zlapalem za waz wychodzacy z chlodnicy...byl miekki, w sensie bardziej niz moj jak mam rozgrzany silnik...tak wiec niestety ten test wszystko potwierdzil :( :( :cry2:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.