Skocz do zawartości

BMW 645i n62b44 falujące obroty oraz brak mocy.


Wiczyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam silnik 4,4 rok produkcji 2004 mam spory problem z falującymi obrotami. Auto posiada wracające błędy:


-2820 Fehler DIsa

-2821 Disa Temperaturwarnschwelle

-2760 sekundaerluftsystem

-2761 sekundaerluftsystem bank 2


całość awarii objawia się głównie falującymi obrotami oraz brakiem mocy od dołu auto nie przyśpiesza tak jak powinno na niskich obrotach. Po skasowaniu błędów silnik chodzi i jedzie idealnie ,aż do powrotu błędów.


Po ziemie robiłem serwis gdzie wymieniłem(wszystko oczywiście na nowe):

-świece cewki,

-przepływkę

-czujniki położenia wałków.



Problem wydaję mi się oczywisty - zawór Disa ale chciałbym jeszcze się upewnić przed zdejmowaniem kolektora(bo z tego co czytałem jest gdzieś tam ukryty) Nie mogę również odnaleźć zaworu Disa w reolem jakoś to się inaczej nazywa?Liczę również na jakieś wskazówki dotyczące ewentualnego zdejmowania kolektora robiłem to kilkukrotnie w m62b44 więc myślę ,że nie powinno być wielkiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to na schemacie ale trochę mnie zmyliła nazwa. Sprawdzę jeszcze czy mój czasem nie ma jakiś uszkodzeń ale chyba nie ma innej opcji niż wymiana na nowy. Z tego co widzę ludzie nazywają to nastawnik kolektora lub sterownik kolektora pytanie tylko dlaczego błędy dotyczą DISA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Witam użytkowników. Kolego "wiczyn: możesz napisać jak wyglądało u Ciebie falowanie obrotów? Jak często to występowało? Szukam jakiegoś punktu zaczepienia w moim przypadku. U mnie faluje jak mu się zachce. Raz jest ok a raz nie. Jak już zacznie to między ~500 a 800. Tak jakby mimo wciśniętego hamulca (automat i D) chciał jechać do przodu a potem przestawał. Żeby było śmieszniej zwykle jak wrzucam DS to przestaje falować ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.