Skocz do zawartości

Retrofit reflektor BMW LED na Adaptive Led F30/31 LCI


KumatyWujek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie techniczne zwiazane ze zmiana reflektorow przednich LED 2017r. F30/31LCI w aucie przystosowanym fabrycznie przez producenta do nich na reflektory adaptive led 2018

Czy potrzeba ingerencji w instalacje pojazdu by zamontowac adaptive led w miejsce oryginalnych led f30/31LCI ?

Wiem o koniecznej zmianie glownych modulow swiatel led w reflektorze.

(zmiana z 0XXX na 2XXX w numerze modulow glownych)

Czy sa jeszcze jakies roznice w instalacji oprocz modulow?

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tu kasete widzisz?

(Numer W wystepuje tylko w retroficie serii f2x)


https://zapodaj.net/2566de93ac00f.png.html


O jakiej przejsciowce mowisz?

Gdzie ta przejsciowke wsadzasz?

Masz numer przejsciowki?


Instalacja jest fabryczna pod BMW LED f30/31 LCI

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dostepny pojedynczo w detalu za kazdy skladnik placisz osobno :lol:

Tu akurat w wersji dla aut LCI

Tak nazwano liste czesci potrzebna do zmiany reflektorow po 15 roku gdy jeszcze nie byly w standardzie LEDy.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptive led są mocniejsze wiec moduł raczej nie podejdzie , do tego trzeba kasete od lampy skrętnej i potrzebujesz wiązke do podłaczenia nowych lamp przejsciówke kupujesz w aso

 

Z tego co wiem to żadnej przejściówki nie trzeba ale o to musiałbym zapytać Krzyśka Z R.Śl bo zmieniał u mnie full ledy na adaptacyjne, łatwo nie miał bo dodatkowo zmieniał światła w angliku, gdzie F.L zmieniałem na adaptacyjne dostosowane do ruchu prawostronnego, faktem jest że bez zmiany modułów głównych się nie obeszło. Adaptacja też działa w miarę dobrze, mam tylko małe ale- wielokrotnie podjeżdżając do pojazdu poprzedzającego zajmuje światłom trochę czasu zanim wykryją(jeśli) ten pojazd i rozejdą się po bokach, tu zastanawiam się czy to kwestia ustawień albo jakiegoś błędu ustawienia rhd vs lhd czy te światła tak po prostu mają ? Natomiast fajnie wykrywają pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, wycinając wiązki światła, co oczywiście nie zmienia faktu że i tak ci z przeciwka często mrugają myśląc że świecę długimi po ich stronie ,a tak nie jest bo widzę jak lewa wiązka się wycina.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniles rabbit szybe i wstawiles lusterko z kamera przy retroficie?

 

Szyba nie była wymieniana, ale chłopaki coś tam kodowali, gdzie dokładnie nie powiem ale chwilkę im zajęło żeby cały układ zaczął pracować poprawnie, z początku mieli problem z ustawieniem stron bo adaptacja/światła świeciła/y jak anglik po kilku dniach doszli do właściwych ustawień, jak ? Nie wiem, zresztą oni zbytnio się wiedzą nie dzielą bo ponoć wielu ludzi nie ogarnia tej zmiany w angliku, a wiadomo że to jest pieniądz.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie będę zakładał nowego tematu, bo chodzi o to samo... wymiana reflektorów LED na Adaptiv LED. Stwórzmy projekt krok-po-kroku w wersji polskiej. Do testu używamy BMW F31 2017r z światłami LED, dysponuję złączem ENET-najtańsze do zdobycia, soft Ista, E-sys. Kupuję reflektor Adaptiv Led + moduł sterujący do adaptiv, te które są w komplecie lampy LED się nie nadają:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że moduł adaptiv LED trzeba najpierw zakodować pomocny może być kolejny film:




i teraz co dalej? jakieś sugestie, propozycje? czy postępować wg w/w filmiku? w jaki sposób zakodować sterownik lampy jeśli wcześniej był on zamontowany w innym aucie np F16 lub F32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły główne od led się nadają do adaptive led jednak nie wszystkie.

Te które się nadają maja oznaczenie fle2 i jest to opisane w katalogu części.

Są w nie wyposażone najnowsze auta bmw po lifcie jednak przed końcem produkcji.

2015-2016 nie ma takich modułów które są uniwersalne.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że moduł głównego sterownika od LED nie nadaje się do adaptiv, ale we wcześniejszym filmie jest zaznaczona różnica... sterownik musi posiadać oznaczenie 2FE1xxx a nie 2FE0xxx jak to ma miejsce przy lampach LED. Sterownik do adaptiv ma więcej pinów. ale załóżmy że mamy już sterownik zamontowany w lampie i kupiony na allegro, oczywiście lampa adaptiv i sterownik 2FE1xxx, nie wiem w jakim aucie był on wcześniej zamontowany, Ista+ może przez wykryć lampę jako BMW3 4 X5 itp. ... i co dalej? Pierwsza sprawa trzeba zmienić konfigurację pojazdu tzn. idziesz do salonu i kupujesz auto z el. lusterkami, podgrzewanymi fotelami itd i decydujesz się na lampy adaptiv... niestety moje BMW wyszło z salonu z lampami LED - nie adaptiv... należy nauczyć auto, że zamontowanie lampy adaptiv, wykasować LED a wpisać Adaptive, robi się to za pomocą kodów, które zobaczysz np badając VIN pojazdu: kod...nazwa wyposażenia, i tak lampy LED mają kod: 5A2 a lampy adaptiv: 552. Trzeba odpalić E-Sys i zrobić modyfikacje wyposażenia tzw kodowanie FA lub jak zwą VO. jest taki plik pdf, później wrzucę link do niego, sprawdzony, działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Cześć, przymierzam się do wymiany lamp full led w F30 lci początek roku 2018. Lampy USA będę zmieniał na ECE. O ile nie chce sprawdzać czy moduły będą pasować (chce kupić kompletne lampy ECE) i wiem że prawdopodobnie resztę da się zrobić kodowaniem mam pytanie o przelacznik zespolony. Czy w oryginalalnych lampach adaptacyjnych zawsze występuje manetka z włącznikiem automatycznych długich świateł? Mam u siebie kamerę kafas (nie wiem czy 1 czy 2) do asystenta pasa i czytania znaków. Prawdopodobnie do adaptacyjnych tez bedzie ok. Zastanawia mnie tylko ta manetka. Przepatrzyłem wszystkie dostępne F30 na otomoto i musze przyznac ze jeszcze bardziej nie wiem jaka manetka powinna być do adaptive led 🙂 Cześć ma taką jak ja (tylko przycisk reset na manetce kierunkowskazów), a cześć ma jeszcze przycisk automatycznych długich (ja nie mam tej opcji w aucie). Czy ktoś może potwierdzić jaka powinna być manetka i czy trzeba ja wymieniać w moim przypadku? Jak w ogóle wlacza się funkcję świateł adaptacyjnych? Wlasnie tym przyciskiem auto długie? Byłbym bardzo wdzięczny za rozjaśnienie moich wątpliwości 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.