Skocz do zawartości

Zmiana dekorow z pre na lci


tommywlo22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie ponieważ wziąlem się za wymianę listew ozdobnych, problem pojawił się przy przyciskach podgrzewania foteli i dtc w wersji przed liftowej jest to inaczej rozwiązane niż w wersji po lifcie.

Pytanie moje brzmi czy idzie to jakoś przerobić by działało jak w wersji po lifcie.


Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ponieważ przed lift ma moduł razem z przyciskami od DCT /PDC i grzania foteli, a model LCI ma moduł wbudowany a ten dekor to tylko same przyciski, więc wywalając moduł i montując same przyciski będziesz sterować powietrzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli masz przycisk start stop to powinno dać radę bo jest moduł KGM ale będziesz mieć trochę kabli do ciągnięcia

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj udało mi się bez problemu uruchomić w 2004 przyciski ogrzewania i pdc oraz dsc LCI, wystarczy do tego moduł:


A169 - Centre console switch centre - nr 9183233


Do niego podpiąć:


+12v, minus, CAN, sygnał DSC, oraz LIN z nowych przycisków(ja wykorzystałem te sygnały ze starego modułu przycisków)


Ogrzewanie siedzeń działa wraz z regulacją mocy, załączanie pdc oraz wyłączanie dsc, oświetlenie przycisków również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Różnica jest w SZM

LCI ma po dwa bloki przyciskow lewo prawo a w VFL jest jeden blok wzdłuż

Kolory dekorów są te same

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem czarne dekory bo cale wnętrze mam na czarno, a wygląda to tak. Został mi tylko do wymiany dekor przy skrzyni biegów pod nbt(cic) bo ten jest z prelci i wycinany i oklejony, już mam kupiony od lci czarny, nie starczyło czasu ale na dniach będzie to dokończone.


14f92cd0649e.jpg

 

Różnica jest w SZM

LCI ma po dwa bloki przyciskow lewo prawo a w VFL jest jeden blok wzdłuż

Kolory dekorów są te same

 

Czy u mnie jest jakiś ewenement, że to zadziałało? Wszędzie gdzie czytałem zazwyczaj robili te zabiegi od 2005 i opisywane było że w 2004 nie zadziała.

Jedyny mankament jaki zauważyłem dzisiaj że SZM daje błąd w Ista 009FEC - Siłownik LSM: Uszkodzony silnik przełączania, wiesz może co to za błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co znalazłem to opis błędu to Lenksäulenmodul: Motor der Umschaltung defekt czyli elektryczna kolumna, uszkodzony silnik


Dokładałeś fotele z pamięcią?


Co do zmiany szm to nie fenomen. Kolega też ostatnio zmieniał

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po 09/2005 jest normalnie dodatkowy moduł pod elektryczna kolumnę ale możliwe że w SZM masz zapisane komforty lub fotele z pamięcią ale wtedy nie działało by znowu grzanie foteli :mrgreen:

Nie wiem czy była opcja el. Kolumny i zwykle stołki ale ale kodowanie pustym plikiem man to podstawa tylko zapisz sobie wcześniej ten plik

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się bałem puszczać pustego mana, że cos przestanie działać, na dniach to przetestuje - Jeszcze pytanie, myślisz że zmienić rocznik auta do kodowania?


Czy ten dodatkowy moduł to może:


A862 - Centre console switch cluster, control electronics


Bo też go posiadam tylko nie zakładałem jak twierdziłem, że wszystko działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ten dodatkowy moduł to może:


A862 - Centre console switch cluster, control electronics


Bo też go posiadam tylko nie zakładałem jak twierdziłem, że wszystko działa prawidłowo

 

Dokładnie, A862 jest od El. Kolumny i nie trzeba go montować. Mimo wszystko w którymś module masz zapis foteli lub innego wyposażenia które generuje ten błąd.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mogłeś dać do polerowania i przejechania klarem. Tak porysowane wyglądają tragicznie.


Tyle czasu na forum a nie wiesz ze tak się nie cytuje? Poprawione przez moderatora :mrgreen:

 

Na dekorach od nawiewu tez jest folia, a ma już 3 lata więc troszkę jest zużyta, ale na żywo tego nie widać aż tak. Teraz na nowo będę na nowo oklejał więc jak będzie już wszystko na "gotowo" to wstawię fotkę.

 


Dokładnie, A862 jest od El. Kolumny i nie trzeba go montować. Mimo wszystko w którymś module masz zapis foteli lub innego wyposażenia które generuje ten błąd.



Ok, dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.