Skocz do zawartości

E91 N53 325xi - rutynowe wymiany ekploatacyjne


suota

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niedawno kupiłem E91 325xi N53 (2008) z przebiegiem 200kkm. Dla pewności i spokoju chciałbym wymienić olej i filtry. Według mojej wiedzy obecnie wlany jest Castrol 0W30, ale chciałbym wlać coś innego. Poczytałem trochę różnych wątków tutaj i rozważam Motul 5W40 8100 X-Cess LUB Motul 5W40 8100 X-Clean. Teoretycznie oba są zalecane, ale czy któryś będzie bardziej odpowiedni do N53? A może jakaś inna propozycja?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do n53 polecam 5w40 z racji bardzo wysokich temperatur w jakich pracuje. Polecam Ravenol VST z dodatkiem Archoil 9100 ;-)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pozmieniać oleje to nie zapomnij o tych w dyfrach, xdrive, skrzyni. ;)

 

Tak, dzięki. Myślałem właśnie o skrzyni, bo z historii do której mam wgląd wynika, że nigdy nie był wymieniany olej w skrzyni.. ale z tym to będę musiał gdzieś się wybrać, bo sam nie ogarnę dynamicznej wymiany. :) Btw. to prawda, że jeśli pierwsza wymiana następuje dopiero w okolicach 200tys km, jest ryzyko pogorszenia pracy skrzyni po wymianie? Tak powiedziano mi w ASO.

Nad xdrive jeszcze się nie zastanawiałem, ale słuszna uwaga. Rozumiem, że zalecane?


 

Do n53 polecam 5w40 z racji bardzo wysokich temperatur w jakich pracuje. Polecam Ravenol VST z dodatkiem Archoil 9100 ;-)

 

Dokładnie, właśnie dlatego patrzyłem na Motula 5w40 xcess oraz 5w40 xclean, bo oba gdzieś się przewijały w innych wątkach i wywnioskowałem, że te parametry lepkości będą najbardziej odpowiednie. Natomiast nie byłem pewien który producent/typ konkretnie. Ale rozważę Ravenol VST, dzięki za polecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.