Skocz do zawartości

Temperatura 330D - opinie, doświadczenia


fekooo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przeczytałem większość wątków na ten temat, a pytając mechaników/elektryków i diagnostów od BMW każdy mówi twardo, że temperatura przy dieslu to 90 stopni a 100 to już zabójstwo.

Jak to w końcu jest?


Pytam, ponieważ niepokoi mnie moja temperatura.

Po odpaleniu grzeje się normalnie, w ciągu 10 km mam już 90°C (sprawdzam w ukrytym menu) i ta temperatura stopniowo wzrasta (przy włączonej klimie jakby szybciej) i potrafi dojść do 99 a nawet i 100°C (w trakcie jazdy, jeśli np. wcześniej dynamicznie przyśpieszałem) a przy przyśpieszaniu mając wcześniej np. 95 stopni to gwałtownie temperatura spada do 90°C.

Jak jadę stałą prędkością np. 90 km/h to temperatura wynosi 93-99. Najwięcej w trakcie jazdy miałem 100°C (po 40 minutowej jeździe, kilka razy tylko dynamicznie przyśpieszałem).


Wszystko zaczęło się kiedy pojechałem do sklepu, zgasiłem auto i słyszę, że wentylator chodzi.. Zacząłem sprawdzać w ukrytym menu i tadaam, pokazuje mi taka temperaturę.


Gdy auto zgaszę po dłuższej jeździe i wentylator nie chodzi to temperatura wzrasta nawet do 105 ale jak odpalę o od razu spada.


Proszę o Wasze opinie, jak to jest u Was z silnikami dieslowymi?

Co z moimi "objawami"?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy dostaniesz jednoznaczną odpowiedź bo ja pytałem co prawda nie dla diesla ale dla benzyny 28i 245km i nie dostałem odpowiedzi a raczej na forum jest sporo takich. U mnie w benzynie jak jade dziadkowato czyli 80-90 totemp. Jest w okolicach 90 st. (Wartość z menu) jak jadę 120 to mam ok 105-108 st. Jak cisnę wiecej to 110 a chyba nawet 112 widziałem. U mnie wskaźnik temp. pokazuje temp. oleju więc nie zawsze kontroluję temp. płynu. Ja przestaję "panikować" do tej pory nie miałem żadnych ostrzeżeń o przekroczonej temperaturze. Na zagranicNch forach czytałem że to normalna tem. Dodatkowo w korkach nigdy nie mam większej te.p. jak 91-92.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może zostańmy w tym temacie przy dieslu N57. Generalnie pracuje on w wyższych temperaturach niż 85-90 do którego przywykli polscy mechanicy w tdi. Od serii N BMW zaczęło stosować wyższe temperatury w celu redukcji zużycia paliwa i dla tego silnika do 105 st. jest ok. Lekki wzrost po zgaszeniu też jest normalny.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w mojej 335d temperatury przy wypalaniu DPF-a dochodziły do 105 stopni Celsjusza ale to normalny objaw przy wypalaniu DPF-a być może u Ciebie jest problem DPF-em i sterownik silnika wymusza wypalanie bo nie jest zapchany DPF ale żeby to sprawdzić trzeba podpiąć pod kompa i sprawdzić jakie ciśnienie jest przed za DPF-em na pewno przy ostrym butowaniu temperatura silnika może wzrosnąć dość znacznie.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie podobny wzrost podczas jazdy w górach a później jeszcze po płaskim ale 30+ na zewnątrz. W serwisie potwierdzili to co napisał kolega powyżej. Wyższe temperatury wynikają nowego podejścia do zarządzania spalinami itp. Zapewnili, że nie ma się czym martwić chyba że komputer coś zasygnalizuje.


I tu najlepsze... powiedzieli, że temperatura oleju może sięgnąć nawet 130 stopni 0_o





Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.