Skocz do zawartości

Dołożenie PDC


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam temat. Czy na koszt i zakres części/robocizny ma wpływ to, czy jest iDrive, czy go nie ma w samochodzie? Nie posiadam iDrive'a, a chciałbym zrobić PDC na przód. Mówimy, więc wyłącznie o sygnale dźwiękowym. Moduł muszę wymienić na przód i tył wspólny (mam teraz tylko na tył), do tego wiązka i czujniki + listwa przycisków. Kodowania chyba będzie mniej, bo nie będzie wizualizacji graficznej na wyświetlaczu. Ile to może kosztować tak około (jak już ktoś robił to)?
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,


muszę polakierować zderzaki w swoim samochodzie, a musze je lakierować bo niestety parę razy za blisko dojechałem przeszkody przy parkowaniu. Stało się tak bo nie ma czujników parkowania ani z przodu ani z tyłu. Pomyślałem że może przy okazji operacji lakierowania dołożyć czujniki parkowania.


W związku z tym pytanie co i jak ogarnąć:

- orginał PDC na tył (ew, tez przód)

- czyjniki aftermarketowe na tył - jakie polecacie


Jakie koszta takich operacji oraz skomplikowanie jeśli chodzi o montaż? Czy to jest do ogarniecia samemu czy trzeba zlecać?


Idealnie by było założyć oryginalne PDC na tył tylko co do tego potrzeba?


Model description 328i

Market USA

Type WR33

E-Code E93

Chassis Cabriolet

Engine N51B30M1 - 3,00l (172kW)

Transmission automatisch

Production date 09.07.2008

S609A Navigationssystem Professional Navigation system Professional

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nigdy nie miałem super drogich aftermarketowych, ale takie do 200 zł, według mnie działają mniej precyzyjnie niż OEM. Dołożenie to nie jest jakiś duży problem. Kupujesz czujniki, moduł, okablowanie jeśli chcesz na przód to jeszcze konsole z przyciskami. Inny moduł jest tylko na tył, a inny na przód tył. W zderzakach z tego co wiem jest miejsce wiercenia zaznaczone. ułożenie tego wszystkiego to sporo zabawy, szczególnie jak chcesz przód i tył. Na koniec kodowanie.

BMW jest na tyle fajne ze masz tu wszystkie schematy oraz co i jak rozrbrać

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Poza tym już sporo ludzi to robiło i jest pełno DIY na forach.

Tu masz oficjalny dokument jak to zrobić

https://bmweba.com/eba-01-29-0-418-635/amp/

Tu foty z montażu

https://bmw.spoolstreet.com/threads/e93-e92-rear-pdc-retrofit.1896/

Materiałów jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. mam pytanko jestem w trakcie zbierania gratow do dolozenia PDC przod.i tyl do mojego autka jest to e92 335i m pakiet z 2007 roku i potrzebuje pomocy z numerem do modulu. patrzylem na real oem ale nic sensownego nie moge znalesc. mam nawigacje profesional i logic 7 o ile to jest istotne i czy dzwiek do PDC idzie z glosnikow czy z brezzera .VIN WBAWB73557P023163. dzieki wielkie za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zgodnie z tą rozpiską miałem nawet kupiony sygnalizator. Ostatecznie nie został nawet zamontowany. Całość operacji wykonywali u kumatego elektronika. Działało bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.