Skocz do zawartości

E60 2.0d 2009 rok po dzwonku


lesko1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Trafiła mi się "okazja" na zakup uszkodzonej e60, 2009 rok, 2.0d, zewnętrzny m pakiet w kwocie 12000 zł. Sprawa wygląda tak, wóz przeleciał przez chodnik I zatrzymał się na ogrodzeniu. Po rozmowie ze znajomym właścicielem oraz oględzinach wychodzi na to, ze silnik nie został uszkodzony (chłodnica cala). Auta niestety nie da się odpalić z wiadomych przyczyn. Wystrzeliła jedynie poduszka w kierownicy. Wyglada jakby od strony mechanicznej było wszystko ok, moje pytanie brzmi jak z elektryka ? Koszta blacharki są mi już znane. Czy taki samochód jestem w stanie doprowadzić do ladu?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Trafiła mi się "okazja" na zakup uszkodzonej e60, 2009 rok, 2.0d, zewnętrzny m pakiet w kwocie 12000 zł. Sprawa wygląda tak, wóz przeleciał przez chodnik I zatrzymał się na ogrodzeniu. Po rozmowie ze znajomym właścicielem oraz oględzinach wychodzi na to, ze silnik nie został uszkodzony (chłodnica cala). Auta niestety nie da się odpalić z wiadomych przyczyn. Wystrzeliła jedynie poduszka w kierownicy. Wyglada jakby od strony mechanicznej było wszystko ok, moje pytanie brzmi jak z elektryka ? Koszta blacharki są mi już znane. Czy taki samochód jestem w stanie doprowadzić do ladu? Dodam, ze nie byłbym zainteresowany ta e60 gdyby nie fakt, ze jest z Polskiego salonu, jeden właściciel, oryginalne 180kk przebiegu.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wóz przeleciał przez chodnik I zatrzymał się na ogrodzeniu

 


był krawęznik ? :D Dolicz wahacze, amory, być może maglownice, 2 felgi :D i 2 opony :P


A silnika N47 nawet z dopłatą bym nie wziął :lol:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie słuchaj, mnichu sie nie zna a rzeczywistość przesłaniają mu dwie turbiny :mrgreen:


Jak już wiesz do wymiany klema pirotechniczna i kasowanie pamięci w module airbag. Napinacz w tej sytuacji też chyba do wymiany

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie są to zabiegi czyszczące portfel do zera :) Generalnie nie rozgladalem się za e60, po prostu trafiła się taka możliwość, kusi mnie ta opcja ze względu na pewną historię auta, Polski salon I sensowny serwis aż do strzała. Pytanie moje brzmi, czy w przypadku gdy zawieszenie oraz mechanika okaże się nie tknieta, uda mi się to doprowadzić do jakiegoś ładu w kwocie ok. 8 tysięcy. Wówczas daje to 20 tysięcy za 2009 rok w słabym silniku, bez felg rzecz jasna. Myślę, że w takiej sytuacji jest to gra warta świeczki, jednakże jeśli miało by to wynieść lekko ponad 10k, sumując wszystko chyba nie będzie to opłacalny zabieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki całe

 

Amory lubią sie wykrzywiac, po krotkim czasie sie dopiero wylewają. Postaraj sie obejrzec auto na podnosniku kiedy koła wisza w powietrzu. No ale nawet jesli do wymiany to tragedii nie ma. Wahacze sa spoooro drozsze.

 

. Co do silnika, chodzi o osiągi czy awaryjność?:)

Niestety awaryjnosc rozrzadow. Jeśli nie byl zmieniony to czeka Cie taka zabawa. Chyba ze sam zrobisz to części nie sa drogie.

 

Nie słuchaj, mnichu sie nie zna a rzeczywistość przesłaniają mu dwie turbiny :mrgreen:

Ej :D nie prawda :D


Generalnie auto po dzwonie z przodu moze byc drogie w naprawie. Ale tez nie musi ;) Spokojnie policz koszty bo autko "na gotowo" moze Cie wyjść sporo wiecej niż zakladasz. Pytanie czemu tez poprzedni właściciel tego nie naprawia ? Masz jakies foto uszkodzen ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie same elementy blacharskie już nie są tanie ze względu na materiał.

Nie kupuj zamienników. Kup najlepiej używany dobry element i maluj. Do tego 2x lampa Xenon LCI, kolejne pare grubych PLN po częściach blacharskich. Zderzak Mpak też jest o wiele droższy od zwykłego.

Poduszka, klema, napinacz bo pewnie wystrzelony. Jak jeszcze mnichu mówi jak dojdą amorki to nie jest źle ale jak jeszcze wahacze to znów sie wysypie.


Dobrze popatrz na ceny i to policz sobie na spokojnie.


Ja też kupowałem taką uderzoną w prawy przód ale nieco mniej. Sam sobie zrobiłem i jestem teraz zadowolony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do wymiany cały przod :

-Maska

- zderzak

- błotniki

- pas przedni

--2x xenon


Szyba cała.

 

To chcesz wymienić za 8kzł i pomalować? :roll:


/pewnie dojdzie jeszcze sterta połamanych plastików i wystrzelona poduszka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki całe

 

Amory lubią sie wykrzywiac, po krotkim czasie sie dopiero wylewają. Postaraj sie obejrzec auto na podnosniku kiedy koła wisza w powietrzu. No ale nawet jesli do wymiany to tragedii nie ma. Wahacze sa spoooro drozsze.

 

. Co do silnika, chodzi o osiągi czy awaryjność?:)

Niestety awaryjnosc rozrzadow. Jeśli nie byl zmieniony to czeka Cie taka zabawa. Chyba ze sam zrobisz to części nie sa drogie.

 

Nie słuchaj, mnichu sie nie zna a rzeczywistość przesłaniają mu dwie turbiny :mrgreen:

Ej :D nie prawda :D


Generalnie auto po dzwonie z przodu moze byc drogie w naprawie. Ale tez nie musi ;) Spokojnie policz koszty bo autko "na gotowo" moze Cie wyjść sporo wiecej niż zakladasz. Pytanie czemu tez poprzedni właściciel tego nie naprawia ? Masz jakies foto uszkodzen ?

 


Jutro będę miał jakieś zdjęcia i ogólnie więcej informacji. Poprzedni właściciel dostal dość sporo odszkodowania+ na brak siana nie narzeka, auto od 3 miesięcy stoi w takim stanie jakim było po uderzeniu, nie ruszył przy nim nawet palcem. Ogólnie dlatego właśnie założyłem ten temat by dowiedzieć się co nieco bo mam świadomość, że naprawa tego auta może wynieść tyle co sprawna, trochę starsza e60 bez przygód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany cały przod :

-Maska

- zderzak

- błotniki

- pas przedni

--2x xenon


Szyba cała.

 

To chcesz wymienić za 8kzł i pomalować? :roll:


/pewnie dojdzie jeszcze sterta połamanych plastików i wystrzelona poduszka/

 

Widziałem na portalach ogłoszeniowych kompletne przody tj: zderzak mpak, błotniki, maska, nerki, chłodnice i 2x xenon za 6 tys już w kolorze stąd założyłem, że taka kwota by może ogarnęła temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do wymiany cały przod :

-Maska

- zderzak

- błotniki

- pas przedni

--2x xenon


Szyba cała.

 

To chcesz wymienić za 8kzł i pomalować? :roll:


/pewnie dojdzie jeszcze sterta połamanych plastików i wystrzelona poduszka/

 

Widziałem na portalach ogłoszeniowych kompletne przody tj: zderzak mpak, błotniki, maska, nerki, chłodnice i 2x xenon za 6 tys już w kolorze stąd założyłem, że taka kwota by może ogarnęła temat :P

 

Nie licz na "części w kolorze" chyba, że sam to rozbierzesz z JEDNEGO auta albo w najgorszym wypadku sam sobie odbierzesz i będziesz świadom tego co kupujesz. Inaczej to będzie zbieranina z różnych dawców skompletowana na potrzeby Twojego zamówienia. Nie myślisz chyba, że handlarz trzyma komplety z rozbiórek tak jak je rozebrał z auta. /ja się z takim nie spotkałem, a jednego który handluje tylko częściami do BMW mam w okolicy/ Zresztą najczęściej sposób składowania tych części już po rozebraniu wyklucza ich założenie "pod kolor".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zainteresowanie i pomoc. Jutro będę wiedział coś więcej, na pewno się z Wami podzielę. Najważniejsze, ze auto powinno odpalić tak jak kolega wspomniał mimo, ze nie ma lamp itp, a myślałem, że to może być przyczyną nie odpalenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.