Skocz do zawartości

B38 wibracje silnika na biegu jałowym


Czarnyturek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam problem z silnikiem, który jawi się coraz bardziej jako enigma czy też innej maści zagadka stulecia. 10 tys. km temu został wymieniony silnik na nowy (w ramach gwarancji, w poprzednim pękł tłok :| ). I od tego czasu pojawiły się problemy, których wcześniej najzwyczajniej w świecie nie było. Silnikiem telepie (bo inaczej tego nie sposób nazwać) na biegu jałowym (skrzynia automat). Wibracje są na tyle duże, że czuć je w całym aucie. Może nie są to potężne wahnięcia ale da się to wyczuć siedząc w kabinie. Po prostu całym autem delikatnie trzęsie. Jest to mega upierdliwe. Auto było już w dwóch ASO i jednym niezależnym serwisie specjalizującym się w BMW. ASO twierdzi, że wszystko jest sprawne (silnik, osprzęt, poduszki) natomiast niezależny serwis podejrzewa, że przyczyna leży gdzieś wewnątrz silnika (wyważenie). Jeździłem ostatnimi czasy takimi samymi modelami z tym samym silnikiem i tam pracował on gładko tak więc nie jest to moje urojenie. Powoli mam już tego dość i coś czuję, że będzie trzeba uderzyć do BMW Polska a być może również i do sądu :mad2:


Tak to wygląda i tak to słychać:



Ktoś się może spotkał z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij oslone silnika i jeszcze raz nakręć film.

Potem przyłóż kijek do lewej poduszki silnika i zobacz jakie sa wibracje przy odpaleniu ,potem do prawej.

Podejrzewam ze ktoś albo pomieszał poduszki,niedokręcil lub lapa z pompa wody jest pęknięta.

Trzeba ustalić numerki z nalepek i sprawdzić na diagramie czy sa poprawne.

Ostatnio robiłem taka naprawę i wstawiałem nowa łapę i dwie nowe poduszki pod silnikiem.

Z którego roku pochodzi auto ?

Silnik wymieniony 10 tysi temu to jaki jest nalot pojazdu?

Słyszałem o problemach z wyważeniem ale to sie dopiero diagnozuje gdy wymieniasz dwie poduszki na nowe i je dokrecisz właściwym momentem.

Zanim sie tego nie zrobi nie można tego brać pod uwagę tym bardziej ze silnik był nowy?

W tym modelu na Europę sa dwie rożne poduszki a na Anglię dwie takie same czy cos w ten deseń.

Mam pudełka po właściwych to wkleję foty jutro.

BTW zobacz tez z ciekawości czy masz pół otwarte wloty kratek przy halogenach na intercooler.

Spotkałem sie z tym iz z fabryki bmw wyjechał b38 ze zderzakiem od diesla gdzie były wloty zamknięte.

To w związku z tym tłokiem...

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba diagnoza! Dzięki :cool2:

Co do Twoich pytań to tak:

- auto jest z 2016 r.;

- silnik był wymieniony przy 42 tys. km;

- wymiana silnika nastąpiła w ramach gwarancji (nowa jednostka prosto z niemcowni);

- prawa kratka jest półotwarta.

Co do poduszek to ponoć wszystkie są ok (sic!). Było to sprawdzane w ASO Sikora i MAuto w Katowicach. Oczywiście 100% pewności nie mam ale też nie mam powodu by nie wierzyć przede wszystkim MAuto.

Ciekawie za to się rysuje sprawa z tym pomieszaniem poduszek bo to faktycznie może być przyczyną. Muszę też sprawdzić patent z tym kijkiem.

No chyba, że ktoś poleci jakiegoś szpeca na Śląsku, do którego można by podjechać i sprawdzić tę WIELKĄ zagadkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakimkolwiek warsztacie poduszki zostały wyjęte i sprawdzone manualnie na stole?

Czy tylko na samochodzie sprawdzono bez uniesienia silnika?

Dokręcono właściwy moment Nm?

Trzeba sprawdzić numery poduszek z nalepek na nich.

Można tez ustalić czy twoje auto ma układ pompujący te poduszki bo sa do tego przystosowane,wersja na PL która ostatnio robiłem nie miala firmowo układu pompujacego :evil:

Diagram serwisowy pokazywał ze powinien byc.

Od samego początku były takie wibracje po montażu?

Właściwe poduszki to

Lewa 22116859407 lub numer lemforder 39439-01

Prawa 22116859408 lub numer lemforder 39785-01

(W opakowaniu lemfordera sa oryginalne poduszki bmw)

Skrzynia ma swoje dwie kolejne poduszki na tasiemkach.

Po kijku można obadac wibracje.

BTW ten silnik pracuje bezwibracyjnie na jałowym i jedynie podczas odpalania nim rzuca.

Tu masz jak na Syberii zimny wibruje lekko


Olej 14fe plus?


widze ze TIS zmienil rekomendacje na poczatku tego roku dla tego silnika...


https://zapodaj.net/51f8e541b1859.png.html


ciekawe gdzie mozna kupic 17FE plus olej tej klasy... :P

cos chyba zaczeli produkowac na wolnym rynku?


1.jpg 2.jpg 1.jpg

galerie allegro

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.